Daria ze Śląska

Bio

W swoich utworach przekazuje bogate treści, które są pełne melancholii, spokoju i odzwierciedlają życiowe doświadczenia, a jej muzyka stanowi bezpieczną przystań dla słuchaczy i słuchaczek. Daria ze Śląska to młoda, obiecująca artystka, która zdobywa coraz szersze rzesze fanów i fanek w całym kraju.

Urodziła się na Śląsku, a konkretnie w Katowicach – Giszowcu. Jest silnie związana ze swoim rodzinnym regionem, który darzy sentymentem i skąd czerpie inspiracje. Przez znaczną część swojego życia była związana ze sportem, a konkretnie z siatkówką. Interesuje się też historią.

Przygoda muzyczna Darii ze Śląska (właściwie Darii Ryczek-Zając) rozpoczęła się od udziału w zespole The Party is Over. Po niedługim czasie współpracy zdecydowała się na solową karierę. W 2022 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Jazzboy Records.

Ciekawostką jest, że. W 2023 roku wyróżniana jest jako jedno z największych muzycznych odkryć. Mimo stosunkowo krótkiej kariery solowej, Daria ze Śląska współpracowała z wieloma profesjonalistami takimi jak Agata Trafalska, Olek Świerkot, Paweł Krawczyk, Bartek Tyciński, Hubert Zemler, Kamil Pater, Kuba Staruszkiewicz i Michał Wajdzik-Radziejowski, co świadczy o jej rosnącym potencjale w świecie muzycznym.

Debiutancki album Darii pt. „Tu była" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem polskiej publiczności. Wśród jej najpopularniejszych utworów znajdują się „Wróć", „Gorączka", „Chinatown", „Trója z chemii", „Falstart albo faul", „Gambino". Piosenki Darii opowiadają intrygujące historie, często z nutką smutku, co przyciąga uwagę słuchaczy i zachęca do udziału w jej koncertach.

„Daria ze Śląska tu była”, czyli pierwsza trasa koncertowa artystki

Młodziutka artystka zaprasza już teraz fanki i fanów swojej twórczości na swoją pierwszą trasę koncertową. Na pewno będzie to seria bardzo energetycznych koncertów, które pozwolą poznać Darię w jej „środowisku naturalnym”.

Daria ze Śląska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.