Daria ze Śląska: Pierwsza Trasa

Opis

5.0 / 5
44 oceny
Recenzje
Daria ze Śląska to nowa twarz na polskiej scenie muzycznej, która w bardzo krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Piosenki Darii są pełne wrażliwości, szczerości i wyjątkowego nastroju. Zapraszamy na najbliższe koncerty pt. „Daria ze Śląska: Pierwsza Trasa”, podczas których usłyszymy materiał artystki z debiutanckiej płyty „Daria Ze Śląska Tu Była”, wydanej wiosną 2023 przez wytwórnię Jazzboy Records.

Daria ze Śląska, a dokładniej Daria Ryczek-Zając, pochodzi z Katowic. Zadebiutowała w 2022 roku. Po ciepłym przyjęciu przez słuchaczy i krytykę wystąpiła gościnnie na trasie „Holiday Tour” Korteza, podczas której zagrała swoje pierwsze koncerty przed większą publicznością. 

Debiutanckie single Darii, czyli „Falstart albo faul”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Chinatown” i „Kill Bill”, nawiązują tytułami do klasyki filmowej. Odniesienia do inspiracji twórczych to także element szczerej i bezpośredniej relacji z życia, którą słyszymy w jej piosenkach.

Debiutancka płyta: Daria Ze Śląska Tu Była


Wiosną 2023 roku, po trzech latach pracy, światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta – Daria Ze Śląska Tu Była. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Jazzboy Records, która współpracuje m.in. z Kortezem i Kaśką Sochacką. Na krążku znajduje się 10 wyjątkowych piosenek, które można usłyszeć na żywo podczas koncertów Darii ze Śląska.

Materiał muzyczny odznacza się bogatą, brzmieniową różnorodnością, za która odpowiadają tacy muzycy jak Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński i Hubert Zemler (Mitch&Mitch), Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia: Kuba Dąbrowski i Żenia Szadziul.

Teraz artystka zaczyna koncertowanie z całym materiałem. Sprawdź, kiedy i gdzie wystąpi, i zarezerwuj bilety na koncerty „Daria ze Śląska: Pierwsza Trasa”.

Recenzje (44)

2024-04-14 18:00:00 Miejski Ośrodek Kultury, Nowy Sącz
Świetny koncert.
2024-04-14 18:00:00 Miejski Ośrodek Kultury, Nowy Sącz
Daria to prawdziwa artystka, nie jest marnym produktem przemysłu muzycznego jak większość polskich pseudoartystówz
Marcin
2024-04-14 18:00:00 Miejski Ośrodek Kultury, Nowy Sącz
Tego typu koncerty nie powinny być organizowane "na siedząco".
wk
2024-04-12 20:00:00 Aula Artis - Collegium Da Vinci, Poznań
Świetna organizacja, fantastyczni ludzie, genialne miejsca (rząd 1 przed samą Darią ❤️❤️❤️), a na koniec możliwość kupienia winyla? POROZMAWIANIA z Piosenkarką? Zrobienia sobie fotki? BRAWO! Brawo dla organizatorów oraz oczywiście dla Darii, że jest taka ludzka i się nie izoluje od fanów. SZTOS! No i bardzo dziękuję za autograf ;) Na pewno będę polecał!
Maciej
2024-04-14 18:00:00 Miejski Ośrodek Kultury, Nowy Sącz
Piękny, wyjątkowy koncert. Bardzo dobre nagłośnienie, cudowne tło muzyczne dla głosu Darii.

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.