Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Olaf Lubaszenko

Bio

Współpracował z Andrzejem Wajdą i Krzysztofem Kieślowskim. Olaf Lubaszenko to nie tylko aktor filmowy i teatralny, ale także prezenter telewizyjny, konferansjer, producent i reżyser.

Olaf Lubaszenko pochodzi z artystycznej rodziny. Jego ojcem jest Edward Linde-Lubaszenko, aktor telewizyjny i teatralny, a matką Asja Łamtiugina – poetka, plastyczka i aktorka białostockiego teatru. W dodatku jego ojcem chrzestnym jest Jan Nowicki.

Lubaszenko nie od razu ruszył śladami kariery rodziców. Po maturze zaczął studiować socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Studiów jednak nie skończył – upomniało się o niego. Chociaż nigdy nie chodził do szkoły aktorskiej, w 1991 roku zdał aktorski egzamin eksternistyczny.

Pierwszą rolę w filmie Olaf Lubaszenko zagrał jednak znacznie wcześniej. Jako 14-latek wystąpił w filmie Życie Kamila Kuranta jako główny bohater w dzieciństwie.

Jako 20-latek wystąpił w dwóch ważnych filmach – w Piłkarskim pokerze Janusza Zaorskiego oraz w Krótkim filmie o miłości, który był elementem Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego. Lubaszenko był także asystentem reżysera przy produkcji pozostałych filmów z serii. Jako asystent reżysera Lubaszenko pracował też przy filmie Orzeł w koronie Andrzeja Wajdy.

Jako samodzielny reżyser Lubaszenko zadebiutował w 1997 roku filmem Sztos. W filmie wystąpili m.in. Cezary Pazura i Jan Nowicki. Prawdziwym hitem stał się jednak dopiero kolejny film w reżyserii Olafa Lubaszenko – Chłopaki nie płaczą z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Obraz szybko stał się kultowy. Z podobnym entuzjazmem został tez odebrany Poranek kojota – również z młodym Stuhrem.

Olaf Lubaszenko jest też dyrektorem artystycznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Olaf Lubaszenko w Ludziach inteligentnych

Olaf Lubaszenko jest jednym z aktorów występujących w popularnej komedii teatralnej Ludzie inteligentni. Znajdziecie ją w naszym repertuarze! To rzecz o parach, które – zamiast pozwolić sobie na spokojną stabilizację – pakują się w związkowe kłopoty. Na scenie można zobaczyć także m.in. Izę Kunę i Renatę Dancewicz.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.