Bilety

Głogów - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Kabaret Moralnego Niepokoju - 100 procent (Cieślak, Zbieć, Borkowski, Podobas)

  • Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Głogów
  • 27.09.2024

Grupa MoCarta - ALE KINO! czyli muzyka filmowa wg Grupy MoCarta

  • Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Głogów
  • 04.10.2024

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

  • Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Głogów
  • 22.11.2024

Tajemnica 16 piętra - komedia na najwyższym poziomie

  • Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Głogów
  • 07.12.2024

Kabaret Moralnego Niepokoju - 100 procent (Cieślak, Zbieć, Borkowski, Podobas)

Jak mówił Forrest Gump: „Program Kabaretu Moralnego Niepokoju jest jak pudełko czekoladek: nigdy nie wiadomo na co się trafi, ale...

Zobacz więcej

Grupa MoCarta - ALE KINO! czyli muzyka filmowa wg Grupy MoCarta

Grupa MoCarta „Ale kino” Kinematografia jest dziś najpopularniejszą ze sztuk,a muzyka filmowa kontynuuje tradycje muzyki klasycznej. Piękne melodie, wykonywane przez...

Zobacz więcej

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma...

Zobacz więcej

Tajemnica 16 piętra - komedia na najwyższym poziomie

Tajemnice 16 piętra - komedia na najwyższym poziomie Czy masz odwagę odkryć, co dzieje się po zmroku na 16 piętrze...

Zobacz więcej

Głogów usytuowany jest w województwie dolnośląskim nad rzeką Odrą. Jej dolinę wypełnia rozmaita fauna i flora. Nazwa miasta wywodzi się ze słowa „glogh”, czyli „cierń” i nawiązuje do rośliny głogu, którym porośnięte były owe tereny. Głogów posiada nie tylko walory przyrodnicze, ale także historyczno-kulturowe. Chcąc zgłębić dzieje Głogowa i jego okolic warto odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne mieszczące się w Zamku Książąt Głogowskich. Władze oraz mieszkańcy Głogowa zadbali również o życie kulturalne swojego miasta. W ofercie takich instytucji, jak Miejski Ośrodek Kultury, Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa czy Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Liszta, znajdują się liczne koncerty, festiwale i spektakle teatralne.

TEATR W GŁOGOWIE – SALE, REPERTUAR, BILETY

Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie jest wyjątkowy przede wszystkim ze względu na swoją historię. Imponujący, klasycystyczny budynek teatru powstał u schyłku XVIII wieku w zaledwie 11 miesięcy. Wówczas na Śląsku znajdowały się tylko dwa teatry – we Wrocławiu i właśnie w Głogowie. Na scenie głogowskiego Teatru wystawiano nie tylko spektakle teatralne, ale też operę i operetki. Po zniszczeniach wywołanych w 1944 roku wskutek II wojny światowej temat odbudowy Teatru wielokrotnie powracał, ale żaden projekt nie trafił ostatecznie do realizacji. Dopiero w 2017 roku władze miasta podjęły decyzję o rozpoczęciu prac budowlanych. W 2019 roku obiekt został oddany do użytku i udostępniony dla zwiedzających. Opiekę nad odbudowanym Teatrem w Głogowie przejął Miejski Ośrodek Kultury.

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie to tętniące życiem kulturalne serce miasta. Dzięki działaniom podejmowanym przez głogowski MOK, mieszkańcy miasta i powiatu rozwijają swoje talenty i zainteresowania w obszarze kultury i sportu. Wśród dziedzin wspieranych przez GOK w Głogowie znajduje się oczywiście teatr. Widzowie mogą oglądać najbardziej lubiane przez polską publiczność komedie teatralne, takie jak „Mayday 2”, „Goło i Wesoło”, „Między łóżkami”, „Szalone nożyczki”, „Pikantni”, „Berek, czyli upiór w moherze 2”, „Nerwica natręctw”, „Wąsik”, „Pomoc domowa”, „Wiesz, że wiem”, „Seks, miłość i podatki”, „Inteligenci”, „Boeing Boeing”, „Porwanie”, „Przygoda z ogrodnikiem” i „Dobrze się kłamie”.

Wybrane z powyższych tytułów znajdują się w naszym repertuarze spektakli teatralnych i nadal możecie rezerwować bilety dla siebie i swoich bliskich!

MUZYKA W GŁOGOWIE – KONCERTY, BILETY

Koncerty i wydarzenia muzyczne w Głogowie odbywają się nie tylko w Miejskim Ośrodku Kultury, ale również w Państwowej Szkole Muzyczna I i II stopnia im. F. Liszta. Jesteście ciekawi, jacy artyści odwiedzili Głogów? Dawid Podsiadło, Renata Przemyk, Leszek Możdżer, Edyta Geppert, Katarzyna Groniec, Wojtek Mazolewski, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Anna Wyszkoni, Stanisława Celińska, Kasia Kowalska i Paweł Domagała to jedynie część listy gwiazd, które wystąpiły dla głogowskiej publiczności.

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie koncerty szykują się w Głogowie w 2023 i 2024, koniecznie sprawdź nasz repertuar koncertów i zarezerwuj bilety!

FESTIWALE W GŁOGOWIE – NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

Przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne w obszarze muzyki, teatru, tańca oraz sportu. Do najciekawszych i najdłużej organizowanych należą Przegląd Spektakli o Tematyce Profilaktycznej, Głogowskie Spotkania Jazzowe, Międzynarodowy Festiwal im. A. Gryphiusa, Festiwal w Okolicach 5 Muz, Festiwal 7 Kultur, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans oraz Mayday Rock Festival.

KABARETY W GŁOGOWIE

Głogów od lat cieszy się rozrywką na najwyższym poziomie, zapraszając do siebie kabarety wielkiego formatu. Wśród nich znalazły się grupy Kabaret Hrabi, Kabaret Młodych Panów czy Kabaret Smile. Sprawdź aktualny repertuar występów kabaretowych w Głogowie!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.