Bilety

Zamość - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Sadowski w zwariowanej komedii

  • Zamojski Dom Kultury, Zamość
  • 02.03.2024

żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

  • Zamojski Dom Kultury, Zamość
  • 15.03.2024

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

  • Zamojski Dom Kultury, Zamość
  • 07.04.2024

Barabuum! - spektakl komediowy, reż. Artur Barciś

  • Zamojski Dom Kultury, Zamość
  • 26.04.2024

Goło i Wesoło

  • Zamojski Dom Kultury, Zamość
  • 19.05.2024

Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Sadowski w zwariowanej komedii

Pozornie niewinne spotkanie przyjaciół po latach zamienia się w gęstą intrygę w stylu „kto komu bardziej dopiecze!”. „Wiesz, że wiem”...

Zobacz więcej

żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju Głośny francuski przebój teatralny - teraz także w Polsce! François to polityk z...

Zobacz więcej

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

Barabuum! - spektakl komediowy, reż. Artur Barciś

Jak byś zareagował, gdyby nagle Twoje życie stało się przedmiotem zainteresowania Twoich sąsiadów? Zapraszamy na najnowszą komedię Artura Barcisia, która...

Zobacz więcej

Goło i Wesoło

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery...

Zobacz więcej

Zamość to miasto w województwie lubelskim nazywane „perłą renesansu” lub „Padwą północy”. Takie tytuły miasto zawdzięcza unikatowej architekturze Starego Miasta. W jego centrum stoi manierystyczno-barokowy ratusz. Towarzyszą mu piękne zabytkowe kamienice, nazywane ormiańskimi, w różnych kolorach z bogatymi zdobieniami i płaskorzeźbami. Zamość uzyskał prawa miejskie w 1580 roku. Turyści chętnie przyjeżdżają tutaj o każdej porze roku. W 1992 roku Stare Miasto w Zamościu wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamość i teatr – spektakle, repertuar, festiwale teatralne, wydarzenia plenerowe

Chociaż Zamość nie ma własnej sceny dramatycznej, życie teatralne tętni tu równie mocno jak w Warszawie czy Krakowie. Głównie za sprawą Zamojskiego Domu Kultury i oddolnych inicjatyw lub ogólnopolskich przeglądów teatralnych organizowanych przez inne ośrodki.

W Zamościu odbywają się dwa festiwale teatralne. Pierwszy z nich to Zamojskie Lato Teatralne, którego historia zaczyna się już w 1976 roku. Wtedy Jan Machulski, znany polski aktor, wraz z Teatrem Ochoty pokazał w Zamościu na Rynku spektakl „Romeo i Julia”. Plenerowe wydarzenie na długo zapadło w pamięć wszystkim widzom. Od tego momentu zdecydowano, że co roku na Lecie Teatralnym musi pojawić się jakiś szekspirowski spektakl. Dla mieszkańców Zamościa oraz turystów odwiedzających miasto i region, Zamojskie Lato Teatralne jest świetną okazją, aby zetknąć się ze spektaklami realizowanymi przez profesjonalne teatry.

Od 2021 roku w Zamościu odbywa się także inny teatralny przegląd. To Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. W tym konkursie nagrody przyznawane są za słuchowiska radiowe oraz spektakle telewizyjne w różnych kategoriach – scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne, nagrody aktorskie.

Scena teatralna w Zamościu nie zapomina o żadnym widzu! Odbywają się tutaj spektakle dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych widzów, dla fanów komedii, ale i wielbicieli poważniejszego repertuaru. Spektakle komediowe to nasza specjalność – ciekawe historie z zaskakującymi zwrotami akcji, doskonałe obsady aktorów i zawsze najgorętsze hity sezonu. Jakie tytuły teatralne pojawią się w Zamościu? Informacje znajdziecie w naszym repertuarze.

Zamojski Dom Kultury – spektakle i koncerty

Zamojski Dom Kultury to jedna z najważniejszych instytucji kulturalno-edukacyjnych w Zamościu. Miejsce działa od 1964 roku i jest organizatorem licznych przeglądów, festiwali, wydarzeń artystycznych oraz warsztatów. Przy ZDK działa Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Studio Piosenki Autorskiej oraz wokalno-instrumentalny Zespół Muzyki Dawnej.

Na deskach Zamojskiego Domu Kultury występowało wielu znanych artystów – piosenkarze, muzycy i aktorzy teatralni. Scena ZDK jest przystosowana do organizowania różnych wydarzeń kulturalnych – od kameralnych koncertów po spektakle z rozbudowaną scenografią. Jednym ze spektakli Adria Art, który jest odgrywany w ZDK jest przedstawienieŚlub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” w reżyserii Rafała Sisickiego.

Instytucje kultury w Zamościu

Oprócz Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu prężnie działają także inne instytucje kultury, które oferują swoim odbiorcom szeroki wachlarz wydarzeń artystycznych związanych z różnymi gałęziami kultury – teatrem, muzyką, literaturą, malarstwem, kinem, tańcem. Miejsca te zajmują się zarówno sztuką historyczną, dawną, jak i współczesną – bliższą dzisiejszym odbiorcom.

W Zamościu działa Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego, Muzeum Zamojskie, BWA – Galeria Zamojska, Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego i wiele innych miejsc, w których można zetknąć się z szeroko pojętą kulturą. Sam spacer po Starym Mieście daje okazję do odkrycia licznych tradycji i społeczności, które miały wpływ na budowę tego pięknego miasta.

Koncerty w Zamościu - bilety i repertuar

W „Padwie północy” funkcjonuje Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego, która funkcjonuje już od 1881 roku, co czyni ją najstarszą polską orkiestrą symfoniczną! Instytucja ma własną salę, w której odbywają się koncerty i festiwale organizowane przez zespół muzyków.

Koncerty zamojskiej Orkiestry Symfonicznej to nie jedyne wydarzenia muzyczne w tym mieście. W murach Zamościa można usłyszeć nie tylko muzykę klasyczną, ale i pop, rock, czy największe polskie przeboje z różnych lat. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was w repertuarze koncertów.

Kabarety w Zamościu - występy, bilety

W Zamościu nie brakuje również wydarzeń dla fanów dobrej rozrywki, humoru, żartów i skeczów kabaretowych. Na deskach Zamojskiego Domu Kultury wielokrotnie występował Kabaret Smile i Kabaret Hrabi z energiczną Joanną Kołaczkowską na czele. Te ekipy zawsze stawiają na nowe programy, gdy ponownie pojawiają się w danym mieście. Czym zaskoczą teraz mieszkańców Zamościa? Zobaczcie, co czeka na Was w aktualnym repertuarze kabaretów.

Artyści związani z Zamościem

Zamość to rodzinne miasto wielu postaci historycznych, jak i postaci ze świata sztuki. W Zamościu urodził się Marek Grechuta, Witold Paszt, Konrad Karchut, a także Beata Ścibakówna!

Marek Grechuta, znany polski piosenkarz, był związany przez jakiś czas z zespołem Anawa. Pewnie niewielu z Was wie, że artysta znany z takich utworów jak „Dni, których nie znamy” oraz „Będziesz moją panią”, był także architektem. Na studiach architektonicznych zrealizował pracę dyplomową zatytułowaną „Dom muzyki”. Był to projekt wpisany w przestrzeń jednej z zamojskich kamienic, gdzie miała znaleźć się sala teatralno-kinowa, salka kabaretowa, biblioteka oraz muzyczne laboratorium. Niestety projektu Marka Grechuty nigdy nie zrealizowano.

Beata Ścibakówna również urodziła się w Zamościu. To tutaj ukończyła liceum, uczyła się gry na wiolonczeli w szkole muzycznej i stawiała swoje pierwsze aktorskie kroki w Młodzieżowym Teatrze Aktualności. W 2016 roku odsłoniła swoją tablicę w Zamojskiej Alei Sław. Towarzyszył jej wtedy mąż, Jan Englert, który również odsłonił płytę ze swoim nazwiskiem. Beatę Ścibakównę znacie doskonale ze spektakli komediowych z repertuaru Adria Art. Aktorka zagrała w przedstawieniu „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata oraz produkcji „Oszuści” w reżyserii jej męża.

Kilku osobom nadano miano honorowego obywatela miasta Zamość. Taki tytuł uzyskał chociażby Lech Wałęsa oraz Jan Machulski. Aktor znany z takich filmów jak „Vabank” czy „Vinci” przez wiele lat związany był z Zamojskim Latem Teatralnym.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.