Amfiteatr w Koszalinie

Opis

Jeden z największych amfiteatrów w Polsce, którego kapitalny remont został ukończony w 2021 roku. Na scenie obiektu gościły wielkie gwiazdy muzyczne, a także kabaretowe. Od lat dziewięćdziesiątych odbywa się tam Festiwal Kabaretu.

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego – niegdyś największy w Polsce – to dość znane koncertowo-imprezowe zagłębie w Koszalinie. Pierwotny projekt stworzyli Marian Czerner i Andrzej Katzer. Wykorzystali oni naturalne ukształtowanie terenu, tworząc niepowtarzalną całość. Projekt zadaszenia – równie wyjątkowego jak cały amfiteatr – stworzył Jan Filipkowski. Konstrukcja miała w zamyśle symbolizować tęczę i sprawiać wrażenie, jak gdyby unosiła się w powietrzu. Budowa została ukończona w 1973 roku.

Od lat w amfiteatrze odbywają się cykliczne imprezy kulturalne i rozrywkowe, takie jak Festiwal Chórów Polonijnych, Festiwal Rockowy Generacja czy – wspomniany już – Festiwal Kabaretu. Zarządcą obiektu jest Centrum Kultury 105.

Amfiteatr w Koszalinie – koncerty, kabarety i parking

Mimo że na patrona koszalińskiego amfiteatru wybrano znakomitego muzyka, to nie organizuje się tam wyłącznie wydarzeń muzycznych. Latem 2023 roku będzie można zobaczyć tam zarówno kultowy Lady Pank w ramach trasy „Słońcem opętani”, jak i Kabaret Neo-Nówka w ich nowym programie „Tradycje Polskie”. Pełny repertuar naszych wydarzeń w Koszalinie jest dostępny na stronie internetowej.

Wokół amfiteatru znajduje się wiele miejsc siedzących oraz terenów zielonych, które idealnie nadają się do odpoczynku i rekreacji. Na terenie amfiteatru znajdują się punkty gastronomiczne oraz toalety. Widownia może pomieścić 4206 osób.

Amfiteatr im. Ignacego Paderewskiego znajduje się pod adresem Piastowska 7, 75-001 w Koszalinie. Za obiektem znajduje się ogólnodostępny parking.

Bilety

04.08.2024
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!
Amfiteatr Koszalin

Adres

Amfiteatr w Koszalinie
Piastowska 7
75-001 Koszalin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.