Artysta

Adriana Kalska

Bio

Wszechstronnie utalentowana artystka – aktorka filmowa, serialowa i teatralna, a także piosenkarka. Serca widzów skradła rolą w „M jak miłość”.

Urodziła się w 1986 roku w Słupsku. Jej rodzina od pokoleń była związana ze sztuką – dziadek, wuj i rodzice zajmowali się bursztyniarstwem. W dzieciństwie Adriana często spędzała czas z ojcem w zakładzie obróbki bursztynów. Studiowała w dwóch miejscach: w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w Krakowie, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego.

Zadebiutowała w 2009 roku na małym ekranie w serialu „Żołnierze wyklęci”, a rozpoznawalność przyniosła jej rola fryzjerki Marianny w serialu „Sama słodycz”, w którym zagrała u boku Piotra Adamczyka. W pamięci widzów najlepiej zapisał się jej udział w „M jak miłość” – wciela się w postać Izy, kurator sądowej. Obecnie możemy zobaczyć aktorkę również w serialu „Papiery na szczęście”, w którym wciela się w Martę Wiśniewską, matkę dwójki dzieci. W drugim sezonie postać grana przez Adrianę Kalską zachodzi w ciążę.

Adriana Kalska w komedii teatralnej „Boeing Boeing”

Jeszcze przed swoim debiutem serialowym aktorka wystąpiła w kilku spektaklach teatralnych i nigdy o teatrze nie zapomniała. Występowała w wielu miastach Polski, w tym w Gdyni, Krakowie i Wrocławiu.

W najbliższym czasie będzie można ją zobaczyć w przedstawieniu „Boeing, boeing”. Na scenie towarzyszą jej m.in. Elżbieta Jarosik i Mikołaj Roznerski. Adriana wcieliła się w rolę stewardessy, jednej z… aż trzech narzeczonych Maksa, głównego bohatera. Sztuka zapowiada się naprawdę odlotowo – w 1991 roku trafiła do Księgi rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawiany spektakl w historii.

Adriana Kalska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.