Bilety

Jaworzno - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Sadowski w zwariowanej komedii

  • Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, Jaworzno
  • 21.09.2024

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

  • Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, Jaworzno
  • 13.10.2024

Goło i Wesoło

Spektakl Teatru Gudejko

  • Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, Jaworzno
  • 20.10.2024

Porwanie - komedia Artura Barcisia

  • Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, Jaworzno
  • 16.11.2024

Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Sadowski w zwariowanej komedii

Pozornie niewinne spotkanie przyjaciół po latach zamienia się w gęstą intrygę w stylu „kto komu bardziej dopiecze!”. „Wiesz, że wiem”...

Zobacz więcej

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na...

Zobacz więcej

Goło i Wesoło

Spektakl Teatru Gudejko

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery...

Zobacz więcej

Porwanie - komedia Artura Barcisia

Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.Człowiek bez...

Zobacz więcej

Jaworzno to 95-tysięczne miasto położone w południowej części Polski. Choć historycznie należało do terenów regionu małopolskiego, to obecnie jest położone w województwie śląskim. W XX wieku Jaworzno zasłynęło na arenie międzynarodowej jako miasto z największą liczbą elektrowni na świecie. W miejscowości znajdowały się bowiem aż 3 elektrownie! Ciekawostkę może stanowić fakt, że jaworznicki rynek ma nietypowy kształt – nie jest on prostokątny czy kwadratowy – jak większość polskich rynków – a trójkątny.

Wydarzenia i imprezy w Jaworznie

W Jaworznie – poza ciekawą architekturą – można znaleźć bogaty repertuar wydarzeń kulturalnych – zarówno koncertów, spektakli teatralnych, jak i występów kabaretowych. W Jaworznie regularnie odbywają się imprezy, eventy i festyny.

Teatr w Jaworznie – repertuar, bilety i sale

Mimo, że Jaworzno nie należy do dużych miast, to wśród swoich instytucji kulturalnych ma całkiem dobrze działający  Teatr Sztuk. Jest to samorządowa placówka, która działa od ponad dziesięciu lat. W jej ramach współgrają różne sztuki – teatr, plastyka, taniec, muzyka, sztuka medialna i inne. To nie tylko miejsce styku mieszkanek i mieszkańców Jaworzna z kulturą (w szerokim znaczeniu), ale też miejsce spotkań ludzi i rozwoju różnych rodzajów sztuk. Tworzona jest tu sztuka przez wszystkich i dla wszystkich.

Sceny teatralne w Jaworznie

Choć Jaworzno to nieduża miejscowość, to nie brakuje tutaj wysokiej jakości przestrzeni scenicznych, które regularnie goszczą największe polskie gwiazdy muzyczne, teatralne i kabaretowe.

Jedną ze scen znajduje się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków. Budynek, w którym się mieści jaworznicki MDK, liczy sobie już 70 lat. Budowali go młodociani więźniowie. W początkowych latach znajdował się tam Centralny Obóz Pracy, później domem zarządzała kopalnia Komuna Paryska. Dziś jest to siedziba Młodzieżowego Domu Kultury. MDK prężnie się rozwija, dbając o bogatą ofertę kulturalną dla jaworzan i jaworzanek. Jest wyposażony w dużą salę z widownią, która może pomieścić niemal 400 osób. W ramach jaworzniańskiego MDK-u funkcjonuje także Teatr Oddzielny – działający od 2015 roku i pozwalający na realizację swoich pasji i talentów.

Drugim miejscem jest ATElier Kultury. To nowa inicjatywa (powstała w 2021 roku), której celem jest prowadzenie działalności kulturalnej. ATElier dysponuje trzema dużymi salami. Głównym celem działalności jest upowszechnianie kultury i sztuki, a także kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej jaworzniańskiej społeczności.

Jaworznickie festiwale

W Jaworznie odbywa się również wiele ciekawych wydarzeń cyklicznych. Należą do nich między innymi Jeunesses Musicales czy Festiwal Energii.

Pierwszy z nich ma niemal czterdziestoletnią tradycję. Jest to coroczne święto muzyki, podczas którego występują zarówno amatorzy, jak i największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Drugi – który niestety już się nie odbywa – był rokrocznym wydarzeniem, istnym świętem Jaworzna. Podczas ostatniej edycji – w 2015 roku – gwiazdami festiwalu byli między innymi zespoły Pectus, Luxtorpeda i Beata Kozidrak ze swoją grupą – Bajm.

Koncerty w Jaworznie – repertuar, bilety i występy

Miasto dysponuje także fajnymi miejscówkami koncertowymi. Jedną z nich jest Klub Relax – będący w dyspozycji ATElier Kultury. Sala może pomieścić od 220 do 300 osób. W ostatnich latach został poddany remontowi, dzięki czemu zyskał nowy wygląd i przyciąga kolejne pokolenia.

Innym – równie popularnym miejscem jest Jazz Club Muzeum, który znajduje się w samym sercu Jaworzna – tuż obok Rynku Głównego. To miejsce o długiej historii, przyciągające zarówno mieszkańców i mieszkanki miasta, jak i gości z pobliskich miejscowości. Bogaty wybór lokalnych piw rzemieślniczych, występy na żywo i regularne wydarzenia sprawiają, że Jazz Club Muzeum jest popularnym miejscem rozrywki, które przyciąga liczne grupy gości.

Występy kabaretowe w Jaworznie

Jaworzno może również pochwalić się żywą sceną kabaretową, na której występują znane grupy kabaretowe i komicy. Wieczory pełne śmiechu i rozrywki przyciągają zarówno mieszkańców i mieszkanki, jak i przyjezdnych, tworząc wyjątkową atmosferę zabawy.

Odnotuj w swoim kalendarzu nadchodzące wydarzenia kulturalne w Jaworznie i przygotuj się na niezapomniane artystyczne doświadczenia. Bilety na spektakle, koncerty i inne wydarzenia w tym mieście dostępne są online w naszym repertuarze.

 

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.