Sale

Filharmonia Częstochowska

Opis

Historia zespołu filharmonii rozpoczęła się koncertem symfonicznym w 1945 roku, ale orkiestra musiała czekać na własną siedzibę kolejnych 20 lat. Wspierana przez mieszkańców budowa zaowocowała filharmonią, która zasłynęła swoimi osiągnięciami w całej Polsce.

Budynek filharmonii powstał na miejscu dawnej synagogi. Budowa trwała 10 lat – od 1955 do 1965 roku. W 2010 roku filharmonia przeszła gruntowny remont, została także rozbudowana. W 2012 roku, po zakończeniu remontu, Filharmonii Częstochowskiej nadano imię Bronisława Hubermana, wirtuoza skrzypcowego żydowskiego pochodzenia. W tym samym roku rozpoczęła się działalność chóru Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”. Obecnym dyrektorem placówki jest Adam Klocek.

Filharmonia Częstochowska inicjuje szereg zajęć edukacyjnych, m.in. „Filharmonia dzieciom”, czyli koncerty dla najmłodszych z uwzględnieniem wieku i możliwości słuchaczy. Instytucja odpowiada także za organizację Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana, Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków, Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej, Festiwalu Muzycznego Rodziny Bachów oraz Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring.

Fenomenalna akustyka dużej sali Filharmonii Częstochowskiej

Sala koncertowa posiada 825 miejsc na widowni. W zbudowanej w 1965 roku sali dominuje ciemne drewno. Pomieszczenie podzielone jest na miejsca parterowe i balkon. Sala uznawana jest za jedną z lepszych w całym kraju pod kątem akustyki. Ponadto w filharmonii znajduje się sala kameralna na 156 miejsc.

Mieliśmy przyjemność zorganizować w filharmonii m.in. koncerty Kasi Kowalskiej, zespołu Raz Dwa Trzy, Michała Szpaka i wiele innych.

Więcej informacji o aktualnym repertuarze koncertów i spektakli w Częstochowie można znaleźć TUTAJ.

Filharmonia Częstochowska jest położona przy ulicy Tomasza Wilsona 16, 42-200 w Częstochowie. Budynek znajduje się w pobliżu dworca kolejowego, na miejsce dojeżdżają również tramwaje. W pobliżu usytuowany jest parking.

Bilety

29.10.2022
16:00
Berek, czyli upiór w moherze
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
29.10.2022
19:15
Berek, czyli upiór w moherze
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
13.11.2022
19:00
Maryla Rodowicz - Małgośka Forever
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
09.12.2022
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
17.12.2022
19:00
Paweł Domagała - Narnia Tour
Filharmonia Częstochowska Częstochowa

Adres

Filharmonia Częstochowska
Tomasza Wilsona 16
42-200 Częstochowa

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.