Bilety

Włocławek - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

  • Centrum Kultury "Browar B.", Włocławek
  • 20.09.2024

Cohen w teatrze

  • Centrum Kultury "Browar B.", Włocławek
  • 21.09.2024

Wyjście Awaryjne

  • Teatr Impresaryjny, Włocławek
  • 27.10.2024

Szymon Majewski – Kto panu to zrobił?

  • Teatr Impresaryjny, Włocławek
  • 15.12.2024

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

Wyjątkowy artysta kabaretowy Igor Kwiatkowski wraca z solowym, premierowym programem pt. „Tylko śmiech nas ocali”! To spektakl pełen zdziwienia nad...

Zobacz więcej

Cohen w teatrze

Paweł Sztompke, Wojciech Skibiński i Krzysztof Taraszka zapraszają na muzyczną opowieść poświęconą jednemu z największych piosenkarzy i poetów wszech czasów....

Zobacz więcej

Wyjście Awaryjne

Co robić nago w szafie w sypialni, której się nie zna? Odpowiedź na to i wiele innych pytań dostarczy komedia,...

Zobacz więcej

Szymon Majewski – Kto panu to zrobił?

Szymon Majewski - Kto Panu to zrobił? Szymon Majewski zaprasza na występ pełen humoru i autoironii! Jego solowy program to...

Zobacz więcej

Włocławek to miasto w województwie kujawsko-pomorskim znane z wyrobów ceramicznych, zwłaszcza fajansowych. Ten przemysł rozwinął się we Włocławku na początku XX wieku. Jest jednym z najstarszych polskich miast. Jego historia sięga X wieku. Pod nazwą Władysławia Włocławek pojawił się w kronice Galla Anonima. Odnajdą się tutaj zarówno wielbiciele terenów zielonych, jak i zabytków oraz historii. W zwiedzaniu Włocławka uwzględnijcie zarówno Kościół św. Witalisa, najstarszy ceglany budynek w mieście, jak i spacer nad Wisłą.

Włocławek – teatr, spektakle, festiwale, repertuar, bilety

We Włocławku działa Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, który mieści się w budynku z 1912 roku. W teatrze są prowadzone warsztaty edukacyjne dla różnych grup wiekowych, wraz z przewodnikiem można odwiedzić zakamarki budynku niedostępne na co dzień dla zwyczajnego widza. Pod dachem instytucji działa kilka amatorskich grup teatralnych.

Przez wiele lat we Włocławku organizowany był festiwal sztuki ulicznej „Brukarnia”. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia było Stowarzyszenie edukacyjno-teatralne „Teatr Nasz”, które swoją siedzibę ma Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

Na scenie teatralnej we Włocławku każdy znajdzie coś dla siebie! Odbywają się tutaj spektakle dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych widzów, dla fanów komedii, ale i wielbicieli poważniejszego repertuaru. Naszą specjalnością są spektakle komediowe. W zakładce „Teatr” możecie zobaczyć ile tytułów przygotowaliśmy na ten sezon. Znajdziecie tam zarówno przedstawienia uwielbiane przez publiczność, grane od kilku sezonów, jak i najnowsze premiery teatralne. Nie zabraknie ciekawych historii z zaskakującymi zwrotami akcji i ekipy wspaniałych aktorów, znanych z produkcji serialowych i filmowych. Jakie tytuły teatralne pojawią się we Włocławku? Informacji szukajcie w repertuarze Adria Art.

Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku – spektakle, koncerty, kabarety

Włocławskie Centrum Kultury „Browar B.” to interdyscyplinarna instytucja, która jest doskonałym przykładem na słuszność łączenia historycznych miejsc ze współczesną działalnością. Historia tego miejsca zaczęła się w 1840 roku, kiedy Kazimierz Bojańczyk zaczął warzyć we Włocławku piwo.

Na deskach sali widowiskowej CKBB mogą odbywać się różne wydarzenia kulturalne – spektakle, koncerty i kabarety. Pozwala na to świetna akustyka, system nagłośnienia, wygodne fotele na widowni i dobrze wyposażone zaplecze.

Instytucje kultury we Włocławku

Włocławek to prawdziwa gratka dla miłośników kultury. Oprócz prężnie działającego Centrum Kultury „Browar B.” w mieście działa kilka instytucji, które warto odwiedzić. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o historii regionu, koniecznie udajcie się do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, które ma kilka oddziałów. Na wystawie stałej zobaczycie ponad 500 zabytkowych artefaktów ukazujących historię zdobnictwa włocławskiego fajansu.

Zwolennikom aktualnej sztuki polecamy wizytę w Galerii Sztuki Współczesnej, działającej od lat 70. ubiegłego wieku. Instytucja jest skupiona na gromadzeniu, promowaniu oraz edukowaniu na temat twórczości plastycznej i fotograficznej.

Koncerty we Włocławku – bilety, repertuar

We Włocławku działa kilka chórów oraz grup pielęgnujących muzyczno-taneczne tradycje regionu. Co roku odbywa się tutaj Finał Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najważniejsze muzyczne wydarzenie we Włocławku.

Polskie przeboje, recitale kabaretowe, muzyczny powrót do lat młodości, klasyki w odświeżonym wydaniu, a może najnowsze hity z radiowych playlist? Topowe zespoły, uwielbiani artyści młodego pokolenia? To wszystko czeka na Was w naszym repertuarze koncertów we Włocławku.

Kabarety we Włocławku – bilety, repertuar występów

We Włocławku nie brakuje ekscytujących wydarzeń dla fanów dobrej rozrywki, humoru, żartów i skeczów kabaretowych. Na deskach Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku występował już Kabaret Moralnego Niepokoju. Już niebawem do miasta zawitają także inni komicy z najnowszymi programami kabaretowymi. Czym zaskoczą mieszkańców Włocławka? Zobaczcie, co czeka na Was w aktualnym repertuarze kabaretów.

Artyści związani z Włocławkiem

Chociaż Maryla Rodowicz, królowa polskiej sceny muzycznej, urodziła się w Zielonej Górze, była związana również z Włocławkiem. W dzieciństwie przeprowadziła się z matką i bratem do Włocławka, kiedy ojciec artystki miał kłopoty polityczne. Ukończyła tutaj klasę skrzypiec w muzycznej szkole podstawowej. Śpiewała i tańczyła we włocławskim zespole dziecięcym. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. To właśnie w czasach licealnych Maryla Rodowicz zainteresowała się grą na gitarze.

Innym artystą związanym z Włocławkiem jest Andrzej Nejman, aktor, który zyskał popularność dzięki serialowi „Złotopolscy”. W znanej polskiej produkcji grali również Bartłomiej Topa, Anna Dereszowska, Beata Ścibakówna czy Gabriela Muskała.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.