Bilety

Biała Podlaska - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury

  • Amfiteatr, Biała Podlaska
  • 16.08.2024

Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury

Zapraszamy na niezapomniane koncerty zespołu Myslovitz z okazji jubileuszu 25-lecia ikonicznego albumu „Miłość w czasach popkultury”. To wyjątkowa okazja do...

Zobacz więcej

Biała Podlaska po raz pierwszy pojawiła się w dokumentach historycznych w 1345 roku, a lokację miejską uzyskała przed 1498 rokiem. Najprawdopodobniej założycielem był hetman Wielkiego Księstwa Litewskiego – Piotr Janowicz o przydomku „Biały”. Powierzchnia miasta wynosi 49,4 km², co sprawia, że jest największym miastem na Podlasiu Południowym, jednocześnie będąc ponad 10 razy mniejsza od Warszawy.

Biała Podlaska leży na historycznej krainie geograficznej - Polesiu, który dzielimy razem z Białorusią, Ukrainą i Rosją. Do rozwoju Polesia najbardziej przyczyniła się królowa Bona, jako wielka księżna litewska. Natomiast Michał Kazimierz Radziwiłł nadał miastu prawo magdeburskie i herb, na którym ukazana jest postać Michała Archanioła stojącego na smoku.

Na terenie Białej Podlaskiej, w Pałacu Radziwiłłów znajduje się Muzeum Południowego Podlasia, gdzie można zobaczyć największą kolekcję ikon w Polsce. Z lokalnych specjałów warto spróbować np. bankuchen (sękacza).

Amfiteatr – Biała Podlaska– bilety na koncerty, kabarety i spektakle

Amfiteatr w Białej Podlaskiej – powstał w latach 60. ubiegłego wieku. Obiekt znajduje się w miejscu ważnym pod względem historycznym. Budowla spełniała bardzo istotną rolę w historii kultury miasta. W tym miejscu tańczyły zespoły niemalże z całego świata, a przez wiele lat organizowany był jarmark folkloru czy Dni Miasta. W 2019 roku amfiteatr oddano do użytku po gruntownym remoncie. Teraz mieszkańcy Białej Podlaski mogą korzystać z wydarzeń kulturalnych pod zadaszeniem i z zapewnionymi udogodnieniami.

W Amfiteatrze w Białej Podlasce odbywają się liczne koncerty i kabarety. Na takie wydarzenia kulturalne mieszkańcy Białej Podlaskiej szczególnie chętnie przychodzą, tym bardziej, że na tej scenie można zobaczyć wiele najbardziej znanych polskich gwiazd.

Biała Podlaska - Aula Państwowej Szkoły Wyższej – teatralny repertuar komediowy

Sala widowiskowa Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlasce jest jedyną w mieście aulą przeznaczoną do organizacji masowych wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Często w Sali odbywają się przedstawienia teatralne i komediowe. Widownia auli może jednocześnie pomieścić do 339 uczestników wydarzenia. Co więcej miejsce to jest wyposażony w profesjonalny sprzęt medialny i oświetleniowy, dzięki czemu Aula Państwowej Szkoły Wyższej jest idealnym miejscem na spektakle, koncerty i kabarety.

Kabarety w Białej Podlaskiej – bilety na wydarzenia online

W Białej Podlaskiej poza koncertami i spektaklami możemy też poprawić sobie humor przy rewelacyjnych, polskich kabaretach. Jednym z nich jest Kabaret Hrabi, który zatroszczy się o wydobycie z nas dodatkowych porcji endorfin. Bądź na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi w Białej Podlaskiej i zarezerwuj bilety!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.