Katarzyna Figura

Bio

Jedna z czołowych polskich aktorek o charakterystycznym głosie. Gra w filmach, spektaklach oraz produkcjach telewizyjnych. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z wielkimi nazwiskami kina i teatru – z Maciejem Englertem, Małgorzatą Szumowską, Krystianem Lupą, Wojciechem Malajkatem, Krzysztofem Kieślowskim, Juliuszem Machulskim. Polska Marilyn Monroe, symbol seksu w polskim kinie, laureatka wielu nagród.

Katarzyna Figura dosyć wcześnie zaczęła budować swoją karierę aktorską. Już jako nastolatka wystąpiła w filmach dla młodzieży. Na planach produkcji filmowych pracowała również w czasie studiów. Jednak to dopiero takie tytuły jak „Pociąg do Hollywood”, „Pierścień i róża”, „Kingsajz”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Pianista” i „Ubu Król” przyniosły aktorce sławę i uznanie. W ostatnich latach zagrała w kolejnych głośnych realizacjach kinowych: „7 uczuć”, „Chrzciny”, „Dziewczyny z Dubaju”.

Katarzynę Figurę można także oglądać na różnych scenach teatralnych. W 2013 roku na stałe związała się z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, gdzie stworzyła kilka wybitnych postaci. Jedną z najsławniejszych ról jest tytułowa postać w spektaklu „Fedra”. Aktorka zagrała również w produkcji dla dzieci i młodzieży „Kopciuszek” w reżyserii Łukasza Gajdzisa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Katarzyna Figura w nowej komedii teatralnej „Pieniądze to nie wszystko”

Katarzyna Figura wciela się w jedną z głównych ról w najnowszym spektaklu komediowymPieniądze to nie wszystko”. To historia, w której motywem przewodnim jest wielka wygrana. Nagroda pieniężna prowadzi bohaterów w ślepe zaułki, wywołuje kłótnie i stawia przed nimi trudne pytania. Ile wystarczy, aby pozwolić sobie na przyjemności, na które dotąd nie było nas stać? Czy posiadając tak ogromną kwotę „odbije nam palma”? Czy powinniśmy się podzielić z innymi naszym szczęściem, a może wieść o wygranej lepiej zachować dla najbliższych?

U boku Katarzyny Figury w spektaklu występują m.in. Magda Szczepanek, Joanna Liszowska, Leszek Stanek i Kamil Krupicz.

Katarzyna Figura - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.