Blog

„Na zdrowie” – nowa komedia Teatru Spektaklove

Asia Tarasińska
Artyści o zdrowiu powiedzieli już niejedno! Jan Kochanowski napisał fraszkę „Na zdrowie”, w której stwierdził, że zaczynamy je doceniać dopiero w momencie, gdy je stracimy. Kiedy ktoś kicha mówimy „na zdrowie” życząc szybkiego powrotu do formy. Nikt przecież nie lubi przeziębień! Już niedługo przekonamy się czym jest zdrowie dla bohaterów nowej komedii Marcina Hycnara. Czy bohaterom spektaklu spotkanie wyjdzie na zdrowie, a może jednak zepsują sobie zdrowie przez jedną kolację?

„Na zdrowie” – o czym będzie nowy spektakl?

Recepta twórców nowego spektaklu „Na zdrowie” na udaną komedię to szczypta polityki z dystansem, typowy angielski humor, kolacja ze znajomymi oraz tajemnice, które wychodzą na jaw podczas spotkania. Bartosz Wierzbięta przetłumaczył sztukę na język polski, a Marcin Hycnar ją wyreżyserował. Ci artyści doskonale wiedzą jak zaadaptować tekst na scenę. Bartosz Wierzbięta od wielu lat tłumaczy sztuki teatralne, jest również reżyserem dubbingu, więc dobrze wie na co w tłumaczeniu położyć nacisk. Marcin Hycnar jest natomiast aktorem, więc pracę nad spektaklem zna z dwóch stron.

Janet, główna bohaterka spektaklu „Na zdrowie”, właśnie otrzymała ważną nominację polityczną. Od teraz będzie piastować stanowisko Ministra Zdrowia. Tak ważny sukces zawodowy chce uczcić kolacją z mężem Billem i znajomymi. Do swojego londyńskiego mieszkania zaprasza grupę elitarnych gości zajmujących ważne stanowiska. Wśród zaproszonych osób znalazło się miejsce dla oryginalnego małżeństwa – cynicznej April i ekscentrycznego Gottfrieda oraz bogatego młodego bankiera Toma. Nie zabraknie także innych starannie dobranych gości.

Atmosfera radości i dumy z sukcesu Janet szybko się zmieni. „Na zdrowie” to prawdziwa tragikomedia, w której twórcy obnażają pozory, pokazują powierzchowność i zakłamanie ludzi uważających się za inteligentną elitę. Czy politykę i uczciwość da się połączyć? Czy dotrzymywanie tajemnic jest łatwe? Czy zawsze mówimy to, co myślimy? Może zdarza nam się jednak ugryźć w język? Zdradzimy Wam, że bohaterowie tego spektaklu zapomnieli, że czasem warto nie odpowiadać na złośliwości i pytania znajomych. Czy komuś to spotkanie wyjdzie na zdrowie? To się okaże!

Obsada nowego spektaklu „Na zdrowie”

W obsadzie nowego spektaklu „Na zdrowie” wystąpią prawdziwi specjaliści od komediowych zadań specjalnych. Na scenie pojawi się: Monika Krzykowska, Agnieszka Wosińska, Małgorzata Zajączkowska, Zofia Zborowska-Wrona/ Katarzyna Polewany, Filip Gurłacz, Sławomir Pacek/Jarosław Boberek oraz Zbigniew Waleryś.

Część aktorów z obsady zapewne znacie z produkcji telewizyjnych i filmowych. Monika Krzywkowska zagrała temperamentną panią doktor w serialu „39 i pół tygodnia” u boku Tomasza Karolaka. Agnieszka Wosińska przez kilkanaście lat wcielała się w siostrę zakonną w serialu „Klan”. Małgorzata Zajączkowska sześć lat pracowała na planie serialu „Złotopolscy”. Zofia Zborowska-Wrona debiutowała na ekranie w komedii wojennej „Złoto dezerterów”. Katarzyna Polewany swój talent wokalno-aktorski udowodniła w jednej z edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Filip Gurłacz roztopił serce niejednej kobiety rolą przystojnego policjanta w serialu „M jak miłość”. Głos Sławomira Packa z pewnością jest Wam znany.  W pracy aktora dubbingowego użyczył go wielu postaciom filmowym i bajkowym. Jarosław Boberek występował w spektaklu „Wąsik” o zabawnych wydarzeniach zawiązanych z nietypowym zarostem jednego z bohaterów. Zbigniew Waleryś od 2019 roku gra w serialu „Pierwsza miłość”.

Nowe produkcje Spektaklove – „Na zdrowie”, „żONa” i „Inteligenci”

Teatr Spektaklove dobrze zna definicję doskonałej komedii – bawi, pozostaje na długo we wspomnieniach, czasem uczy, jest uniwersalna i zrozumiała dla wszystkich, czasami pokazuje nas w krzywym zwierciadle i pozwala zapomnieć o codziennych troskach. W Adria Art wiemy, że wszystkie te elementy są bardzo ważne.

Produkcja „żONa” z Renatą Dancewicz i Piotrem Polkiem to historia, w której twórcy udowadniają nam, że życie to nie plakat wyborczy. Główny bohater jest politykiem. Związał się z inteligentną i atrakcyjną kobietą, którą gra Renata Dancewicz. Mają również wspaniałą córkę. Idealna rodzina? To tylko pozory. Gdy przeciwnik wyjawi tajemnicę polityka wszystko zmieni się w ciągu jednego dnia. To spektakl dla widzów, którzy lubią niespodziewane zwroty akcji.

Przedstawienie „Inteligenci w reżyserii Wojciecha Malajkata także dotyka tematu rodziny oraz wizerunku. Nie mamy tutaj politycznych sporów. Są za to rodzinne kłótnie o poglądy, przestrzeganie tradycji i społeczne stereotypy. Ten spektakl doskonale zachowuje między momentami śmiechu i refleksji.

Bilety do teatru

Zapraszamy Was na najnowsze produkcje Spektaklove! Przedstawienia „Na zdrowie”, „żONa” oraz „Inteligenci” zagoszczą na scenach teatralnych w różnych miastach. Jednego jesteśmy pewni – wizyta w teatrze przysłuży się waszemu zdrowiu. Wyjście z rodziną i znajomymi to specjalne zalecenie od minister zdrowia z przedstawienia Marcina Hycnara.

Aktualny repertuar spektakli 2023 oraz bilety do teatru znajdziecie w zakładce „Teatr”.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.