Agnieszka Wosińska

Bio

Utalentowana, wszechstronna i pełna pasji oraz pozytywnej energii aktorka. Znana publiczności ze szklanego ekranu przede wszystkim jako zakonnica Dorota Lubicz z „Klanu" czy sędzia Agata Zatońska z serialu „O mnie się nie martw", a w ostatnim czasie także jako Alicja Kowalczyk z „Papierów na szczęście".

Agnieszka Wosińska urodziła się 12 września 1968 roku w Warszawie. W 1993 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, ale dopiero cztery lata później, w 1997 roku, zdała egzamin dyplomowy. W tym samym roku otrzymała nagrodę za najlepszą piosenkę premierową oraz wyróżnienie na 18. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły aktorskiej, związała się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W kinie zadebiutowała w 1991 roku, grając rolę pasierbicy Mirka w filmie Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów „Odjazd”, który został później zrealizowany jako serial telewizyjny w 1995 roku. Jednak największą popularność przyniosła jej rola zakonnicy Doroty Lubicz w serialu „Klan”, emitowanym na antenie TVP 1. Grała tę postać od pierwszego sezonu aż do sezonu 2010/11.

W 2002 roku Agnieszka Wosińska zdobyła nagrodę Feliksa za rolę pierwszoplanową Mary w spektaklu „Pamięć wody”, wystawionym w Teatrze Dramatycznym.

„Na zdrowie” – głośna komedia z Agnieszką Wosińską

Aktorka występuje w spektaklu „Na zdrowie” –  głośnej komedii, która z humorem obnaża powierzchowność postaw bohaterów. Obok Agnieszki Wosińskiej na scenie można zobaczyć Zofię Zborowską-Wrona, Filipa Gurłacza czy Zbigniewa Walerysia. Za reżyserię sztuki odpowiada Marcin Hycnar.

Agnieszka Wosińska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.