Zofia Zborowska

Bio

Aktorka młodego pokolenia, wokalistka i instagramerka. Można powiedzieć, że zamiłowanie do aktorstwa odziedziczyła po rodzicach – Marii Winiarskiej i Wiktorze Zborowskim. Wcześnie debiutowała na małym ekranie rolą w „Mordziakach”.

Zofia Zborowska-Wrona urodziła się 17 maja 1987 roku w Warszawie. Jako dziecko uczyła się śpiewu, a aktorstwem zainteresowała się w wieku 15 lat. We wczesnej młodości trzykrotnie została mistrzynią Polski w stepowaniu, poza tym trenowała jazz, balet, snowboard, pływanie, szermierkę, golf oraz tenis. W 2010 roku ukończyła studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, ponadto studiowała w Instytucie Lee Strasberga w Los Angeles. Zborowska-Wrona debiutowała na ekranie w 1994 roku w serialu dla dzieci „Mordziaki”, kilka lat później wystąpiła u boku swojego ojca – Wiktora Zborowskiego, grając epizodyczną rolę w „Złocie dezerterów”. Pojawiała się w wielu produkcjach, takich jak „Przystań”, „Miłość na wybiegu" czy spektakl Teatru Telewizji „Przygoda". Zajmuje się również dubbingiem –  udzielała swojego głosu między innymi w animacji „Ralph Demolka”.

Aktorka występuje także w Teatrze Capitol. Poza aktorstwem Zborowska-Wrona brała udział w programie rozrywkowym „Twoja twarz brzmi znajomo" w 2015 roku, ostatecznie zajęła w nim drugie miejsce. Rok później współprowadziła specjalną edycję programu –  „Twoja twarz brzmi EXTRA znajomo".

Zofia Zborowska – „Na zdrowie”

W naszym repertuarze również mamy spektakl z udziałem Zofii Zborowskiej-Wrony. „Na zdrowie” – bo o to przedstawienie chodzi – to głośna komedia, która pokazuje, czy warto (i czy można) być szczerym w życiu zawodowym. W obsadzie, poza Zborowską, można zobaczyć Jarosława Boberka, Agnieszkę Wosińską czy Filipa Gurłacza.

Zofia Zborowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.