Blog

W jego żyłach płynie rock. Koncerty Wojtka Cugowskiego

Filip Horoszczuk
Wojtek Cugowski, jako jeden ze znanych braci Cugowskich i syn Krzysztofa Cugowskiego, związał swoje życie i karierę z muzyką. W rodzinie Cugowskich talent muzyczny jest czymś, wydawałoby się, oczywistym. Przez 17 lat bracia Cugowscy współtworzyli zespół rockowy, zdobywając wiele prestiżowych nagród i nominacji. Po latach wspólnego grania, Wojtek postanowił pójść w stronę solowej twórczości i w 2022 roku nagrał album „Nie czekaj na znak”. W 2024 będziemy mogli posłuchać utworów z tej płyty na żywo!

„Bracia” i „Cugowscy” – muzyczne projekty Wojtka Cugowskiego

Przez wiele lat Wojtek Cugowski prowadził, można powiedzieć, rodzinną „spółkę” muzyczną. Wraz ze swoim bratem Piotrem utworzył w 1997 roku w Lublinie duet muzyczny. Nazwa „Bracia” uformowała się ostatecznie w 2004, rok przed premierą ich pierwszej płyty „Fobrock”.

Na przestrzeni lat „Bracia” nagrali nie tylko albumy z autorskimi kompozycjami, ale również covery słynnych wykonawców, na przykład zespołu Queen („A Tribute to Queen”, 2008). W 2009 roku powstała płyta „Zapamiętaj”, a w 2013 „Zmienić zdarzeń bieg”, która zdobyła status platynowej.

Z kolei „Cugowscy” to projekt działający w latach 2014-2018. Do braci dołączył Krzysztof Cugowski i wspólnie nagrali jeden album studyjny, pt. „Zaklęty krąg” (2016).

Cugowscy zaklety krag plyta

Płyta Wojtka Cugowskiego „Nie czekaj na znak”

W 2022 roku ukazała się płyta „Nie czekaj na znak” wydana przez Independent Digital. Znajdujące się na niej piosenki są melodyjne, energiczne, momentami nawet drapieżne. Album rozpoczyna się mocnym, gitarowym riffem z utworu „Dziś rano”. Ten jeden dźwięk doskonale definiuje klimat, który towarzyszy nagraniom. Niektóre z nich mają charakter balladowy („To co zostało”), w innych usłyszeć można wyraźne kobiece chórki („Nam się nic nie stanie”). Jednak myśl przewodnią płyty stanowią nawiązania do klasyki rocka i folku. W piosence „Znowu będziemy się śmiać”, oprócz chwytliwego tekstu, do głosu dochodzi gitarowy kunszt muzyka.

Wojtek Cugowski o swoim debiutanckim albumie mówi:

„To moja pierwsza płyta, tak naprawdę mój kolejny debiut, nie wiem, czy nie najważniejszy. Chciałbym więc, żeby całość była jak najbardziej «moja» i odzwierciedlała wszystko to, kim jestem i co chciałbym przekazać przez muzykę. Pisanie tekstów po polsku to dla mnie nowość, nie jest to łatwe, żeby napisać coś naprawdę sensownego, nie trywialnego, ale podejmuję to wyzwanie".

Z kim współpracował Wojtek Cugowski?

W swojej karierze Wojtek Cugowski zdołał zgromadzić już wiele owocnych współpracy. Wśród artystów znalazło się wielu wybitnych, znanych w środowisku muzycznym wokalistów, instrumentalistów oraz zespołów. Z Wojtkiem nagrywali między innymi: Jan Borysewicz, Robert Chojnacki, Adam Sztaba, Budka Suflera, Wojciech Hoffmann, TGD, Doogie White, Billy Sheehan, Tommy Aldridge i oczywiście Piotr oraz Krzysztof Cugowscy.

Wojtek Cugowski nie czekaj na znak koncerty

Koncerty Wojtka Cugowskiego – trasa koncertowa „Nie czekaj na znak”

Wojtek Cugowski wyrusza w trasę koncertową, na której zaśpiewa piosenki z płyty „Nie czekaj na znak”, a także znane klasyki muzyki rockowej – polskiej (Perfect) i zagranicznej (Bryan Adams, Whitesnake). Będzie to niezwykły wyraz uznania dla światowych legend drogiego sercu artysty gatunku muzycznego. Sprawdź, gdzie odbędą się koncerty Wojtka Cugowskiego i zarezerwuj swoje bilety!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.