Wojtek Cugowski

Bio

Gitarzysta, wokalista, współtwórca zespołu Bracia. Artysta w jednym z wywiadów powiedział, że nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Jego pierwsza solowa płyta „Nie czekaj na znak” to efekt kilkuletniej pracy, muzyczno-literackich zainteresowań i nawiązania inspirujących współprac zawodowych. Syn Krzysztofa Cugowskiego, legendarnego wokalisty grupy Budka Suflera.

Muzyczna rodzina Wojtka Cugowskiego

Chociaż Wojtek i Piotr Cugowscy pierwsze kroki jako muzyczny duet postawili w 1997 roku, początek historii zespołu Bracia wiąże się z 2001 rokiem. Grupa wydała kilka krążków, jednak za najważniejszy w ich dyskografii uznaje się album „Fobrock”, który zdobył takie tytuły jak „płyta roku” w gatunku rock/metal i „rockowy album roku”. Bracia Cugowscy występowali razem do 2019 roku. Wojtek Cugowski współpracował także z zespołami Tipsy Train oraz Alligators. Przez kilka lat, razem z bratem i ojcem, grali pod szyldem Cugowscy.

Dopiero po dwudziestu latach pracy jako muzyk zdecydował się na wydanie solowego albumu. Na płycie „Nie czekaj na znak” znalazły się teksty napisanego przez samego Wojtka Cugowskiego, a także Karolinę Kozak i Jurka Stankiewicza. Dla artysty istotny był powrót do solówek gitarowych.

Żona Wojtka Cugowskiego, Krystyna, jest terapeutką muzyczną. Córka Weronika również rozwija swój muzyczny talent odziedziczony po rodzicach i dziadku. Internauci pokochali jej cover utworu Eltona Johna „Can you feel the love tonight”.

Wojtek Cugowski solo – trasa koncertowa „Nie czekaj na znak”

W 2022 roku Wojtek Cugowski wydał płytę „Nie czekaj na znak”, której zapowiedzią była piosenka o tym samym tytule. Album utrzymany jest w popowo-rockowym klimacie. Na krążku znajdziemy jeszcze jedenaście kawałków, w tym „Dziś rano”, „Znowu będziemy się śmiać” czy „Słyszę Twój głos”.

Trasa koncertowa Wojtka Cugowskiego to wyjątkowa okazja do wysłuchania zarówno utworów z pierwszej solowej płyty polskiego gitarzysty, a także autorskich interpretacji największych przebojów zespołów Perfect, Whitesnake i Bryana Adamsa.


Białystok

14.10.2024
19:00
Białystok Kino Forum
Wojtek Cugowski - Trasa Koncertowa „Nie czekaj na znak”

Białystok

14.10.2024
19:00
Białystok Kino Forum
Wojtek Cugowski - Trasa Koncertowa „Nie czekaj na znak”

Wojtek Cugowski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.