Sale

Klub Wytwórnia w Łodzi

Opis

Klub Wytwórnia jest spadkobiercą legendarnej Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi, powojennej kolebki polskiego kina, która odpowiadała m.in. za pierwszy w Polsce film barwny „Przygoda na Mariensztacie”.

Po rozpadzie wytwórni filmowej w latach 90. ogromna przestrzeń została zagospodarowana przez mniejsze podmioty. Wśród firm pojawiła się Toya, która zdecydowała się zagospodarować część swojej przestrzeni dla klubu Wytwórnia. Klub wystartował w 2007 roku i od tej pory nie zwalnia tempa. Corocznie organizowane są tam dziesiątki wydarzeń artystycznych – od koncertów, przez spektakle, wystawy, projekcje, aż po spotkania z artystami. W przestrzeni klubu występują regularnie gwiazdy światowej sławy, m.in. Ray Wilson, Nazareth czy Sully Erna. Klub był także gospodarzem gali KSW.

Industrialna przestrzeń klubu Wytwórnia

Scena klubu Wytwórnia jest ogromna i może pomieścić nawet 942 widzów na miejscach siedzących. Wnętrze ma charakter industrialny z wysokim zadaszeniem. W Wytwórni działa również jedna z najnowocześniejszych sal kinowych, mogąca pomieścić 169 widzów.

Od wielu lat klub Wytwórnia organizuje Letnią Akademię Jazzu, czyli festiwal jazzowy z największymi gwiazdami zarówno z Polski, jak i zagranicy. W przestrzeni klubu odbywają się także festiwale: Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Łódź 4 Kultur, Nowa Klasyka Europy i wiele innych.

Więcej informacji o wydarzeniach w Łodzi znajduje się TUTAJ.

Klub Wytwórnia stoi przy ulicy Łąkowej 29, 90-554 w Łodzi. W pobliżu klubu, przy alei Adama Mickiewicza, znajduje się bezpłatny parking.

Bilety

15.11.2022
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Teatr Muzyczny Łódź

Adres

Klub Wytwórnia w Łodzi
Łąkowa 29
90-554 Łódź

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.