Sławomir Pacek

Bio

Większość osób najlepiej zna jego głos – wcielał się on bowiem w bez mała setkę postaci dubbingowych! Sławomir Pacek to także znany aktor filmowy, serialowy i teatralny.

Aktor urodził się 1 stycznia 1967 roku w Starachowicach. W 1986 roku skończył starachowickie II Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica, a cztery lata później – Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.  W 2016 roku w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie uzyskał stopień naukowy doktora.

Od wielu lat aktor jest związany ze stołecznym Teatrem Powszechnym, ale w swojej karierze współpracował też między innymi z warszawskim Teatrem Scena Prezentacje. Sławomir Pacek debiutował rolą dubbingową w polskiej wersji językowej serialu animowanego „Flinstonowie”. Później wcielał się także w postaci z produkcji takich, jak: „Pomocy! To banda Kudłacza” czy „Łebski Harry”. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w filmie „Ostatni dzwonek”, gdzie wykreował „Donosa” Kowalczyka.

Aktor ma na swoim koncie wiele interesujących ról, w takich produkcjach, jak między innymi: „Asterix na olimpiadzie”, „Zambezia”, „Bumblebee” czy „A gdyby…?”, ale też w rodzimych, jak: „Kiler”, „13 posterunek 2”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru” czy „Futro z misia”.

Sławomir Pacek w spektaklach komediowych: „Na zdrowie”, „Ożenek” i „Okno na parlament”

W naszym repertuarze, Sławomira Packa można zobaczyć w spektaklu „Na zdrowie” –  głośnej komedii, która z humorem obnaża powierzchowność postaw bohaterów. Obok Packa na scenie pojawią się Zofia Zborowska-Wrona, Filip Gurłacz czy Zbigniew Waleryś. Spektakl wyreżyserował Marcin Hycnar.

Sławomir Pacek dołączył do obsady komedii teatralnej "Ożenek", który wraz z Krzysztofem Draczem tworzy niezwykły duet sceniczny. Spektakl został wyreżyserowany przez renomowanego reżysera Janusza Gajosa, co gwarantuje wysoką jakość artystyczną i niezapomniane doświadczenie dla widzów.

Aktor występuje też w niezwykłej farsie Okno na parlament w reżyserii Krystyny Jandy. W tej kultowej farsie Raya Cooneya bohaterowie próbują wyplątać się z gęstej sieci problemów spowodowanych niebezpiecznym romansem! Sławomir Pacek gra w tej komedii m.in. z Mirosławem Kropielnickim.

W sztuce „Big Bang” bohaterowie z Mazowieckiej wsi zostają świadkami lądowania przybyszów z kosmosów. Wydarzenie przeraża a zarazem fascynuje mieszkańców, otwierając przed nimi perspektywę znalezienia odpowiedzi na najdziwniejsze pytania.


Wrocław

Wrocław

Sławomir Pacek - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.