Blog

Znasz film „Hydrozagadka”? „Big Bang” to komedia tego samego autora!

Asia Tarasińska
Kosmici, teorie spiskowe, ślady w zbożu, tajemnicze znaki. Czy poddaliście się kiedyś emocjom i zabrnęliście w historię pozbawioną logiki? A może lubicie przyglądać się opowieściom z dreszczykiem? Jedną z nich podzielą się z Wami bohaterowie nowej komedii teatralnej. Jak zareagują mieszkańcy pewnej wsi, gdy na pobliskim polu wyląduje statek UFO? Odpowiedź znajdziecie podczas spektaklu „Big Bang” w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Nowa komedia w Adria Art – spektakl „Big Bang”

Amerykanie mają swój serial „Big Bang Theory”, ale Polska nie zostaje w tyle! Nowy spektakl Big Bang w reżyserii Piotra Ratajczaka to teatralna adaptacja kultowego filmu Andrzeja Kondratiuka. Wraz z akcją przedstawienia przenosimy się na Mazowsze, do niewielkiej wsi, którą odwiedzają niezwykli przybysze. Na polu jednego z mieszkańców ląduje statek UFO wywołując poruszenie. Wszyscy gromadzą się w domu gospodarzy Heli i Mietka, chcąc być jak najbliżej tajemniczego obiektu z kosmosu. Towarzyszy im wiele emocji. Z jednej strony czują się zaszczyceni, że obca cywilizacja wybrała ich miejscowość. Przecież to właśnie oni będą mieli okazję poznać kosmitów! Z drugiej strony czują się zdezorientowani i przestraszeni. Może mieszkańcy innej planety mają wobec wsi niecne plany?

W czasie spektaklu scena skryta jest w półmroku, a głównym źródłem światła jest to padające zza okna ze statku. W czasie gorączkowych interpretacji dotyczących celu przybycia kosmitów, mieszkańcy zastawiają suto stół, pojawia się alkohol, chleb i sól. Jak godnie przywitać UFO? Jak pokazać ludzkość od najlepszej strony? Każdy z obecnych na spotkaniu ma konkretne zadanie. Czy każdemu uda się je dobrze wypełnić? Zobaczcie!

Filmowy hit w teatrze – „Big Bang” Andrzeja Kondratiuka

Andrzej Kondratiuk, reżyser filmowy, operator i scenarzysta, w 1986 roku pokazał publiczności film „Big Bang”. „Człowiek jest najdoskonalszą istotą na ziemi, bo ma rozum”, mówi bohaterka odgrywana przez Bożenę Dykiel. Jednak przybycie UFO jest dla mieszkańców świetną okazją do zastanowienia się nad sobą i postrzeganiem świata. Na jaw wychodzą wszystkie ich lęki, obawy i skrywane uprzedzenia. Na ekranie pojawili się także Janusz Gajos, Zofia Merle i Franciszek Pieczka.

Obsada nowej komedii teatralnej – Ostrowska, Pacek, Dąbrowska, Żurawski, Szwedes

Mieszkańcy mazowieckiej wsi, którzy stają oko w oko z przybyszami z innej planety, są bardzo zróżnicowaną grupą. Izabela Dąbrowska wciela się w gospodynię Helę Wrońską, która stara się ugościć wszystkich pod swoim dachem. Z przejęciem nadzoruje przebieg spotkania. Koło niej krząta się mąż Mietek odgrywany przez Sławomira Packa. Jako sklepowa Zosia na scenie pojawi się Ilona Ostrowska.

Big bang och teatr spektakl teatralny

Doskonale wie, czym uszczęśliwić zebranych przy stole. Z niewielkiej torebki wyciąga butelkę alkoholu, ku uciesze gospodyni. Pastuch Kazimierz to wiejski filozof zastanawiający się czy przybycie UFO to grom z jasnego nieba czy sąd ostateczny. W tej roli Wojciech Chorąży. Michał Żurawski jako Janek biega po stole krzycząc w niebo „gdzie kończy się kosmos?”. Do grona dołącza poirytowana Joanna Król jako Baśka, która wypomina zgromadzonym, że każda okazja jest dla nich dobra do wypicia alkoholu. Kobieta staje się głosem rozsądku przypominając, że nadinterpretują wiele rzeczy. Na scenie pojawią się także Marcin Gaweł jako Stasiek Skrzypek oraz Piotr Szwedes jako naukowiec.

Bilety do teatru 2024 – spektakl „Big Bang” w aktualnym repertuarze

Czy niezidentyfikowany obiekt latający przyleci także do Twojej miejscowości? Plany teatralnych kosmitów możecie sprawdzić w zakładce „Teatr”. To właśnie tam czekają na Was wszystkie szczegóły. Bilety na spektakle, opisy przedstawień, daty wydarzeń, adresy sal oraz krótkie biografie aktorów. Do zobaczenia na pokładzie!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.