Ilona Ostrowska

Bio

Aktorka, która skradła serca widzów rolą Lucy w serialu „Ranczo”. Popularność zyskała również dzięki roli Zosi w filmie „Ile waży koń trojański?” Ilona Ostrowska pojawiła się w wielu kultowych Polskich produkcjach, takich jak „Dzień świra”, „Ranczo Wilkowyje”, „Kołysanka”. Występuje także w spektaklach teatralnych, a swoje aktorskie umiejętności prezentowała m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Ilona Ostrowska – debiut i najważniejsze role

Ilona Ostrowska urodziła się 25 maja 1974 roku w Szczecinie. Po ukończeniu szkoły licealnej w Zamościu podjęła naukę na Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Po studiach, od 1998 roku pracowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W tym samym czasie zadebiutowała na ekranie w serialu „Życie jak poker”. Dwa lata później wystąpiła w filmie Bogusława Lindy pt. „Sezon na leszcza”. W latach 2002-2011 grała na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Ilona Ostrowska miała zarówno pierwszoplanowe, jak i epizodyczne role w produkcjach filmowych i serialach. Została doceniona przez publiczność i krytyków za rolę Lucy w filmie Ranczo Wilkowyje (2007) nominacją do Złotej Kaczki na najlepszą aktorkę. Równie istotny był jej udział w filmach „Ile waży koń trojański?” i „Droga do raju” z 2008 roku.

Aktorkę widzowie mogą kojarzyć także z nowszych produkcji. W 2018 roku Ilona Ostrowska zagrała w głośnym serialu „Ślepnąc od świateł” razem z Janem Fryczem, Januszem Chabiorem, Robertem Więckiewiczem, Kamilem Nożyńskim i Cezarym Pazurą. W latach 2020 – 2023 zagrała w komedii „Swingersi”, serialach „Komisarz Mama”, „Osaczony”, „Reni” i „Warszawianka”.

W latach 2004-2012 była Ilona Ostrowska była związana z Jackiem Borcuchem. Drugim partnerem aktorki był Krzysztof Garbaczewski. Obecnie jest z Patrykiem Stawińskim – muzykiem z zespołu Kobiety. Ilona Ostrowska ma córkę Miłosławę (ze związku z Jackiem Borcuchem) oraz syna Gustawa z obecnym partnerem.

Ilona Ostrowska w komedii teatralnej – bilety na spektakl

Ilona Ostrowska występuje wraz z Mirosławem Kropielnickim w wyjątkowej komedii teatralnej dla dorosłych. Aktorzy wcielają się w małżeństwo z trzydziestoletnim stażem, w którym próbują przywrócić do swojej relacji odrobinę szaleństwa, spontaniczności i pożądania. Spektakl „Seks dla opornych” w reżyserii Krystyny Jandy to znakomita uczta dla dojrzałych widzów.

Aktorka występuje także w spektaklu komediowym na podstawie tekstu Andrzeja Kondriatuka pt. „Big Bang”.  Na scenie wraz z Iloną Ostrowską występują m.in. Sławomir Pacek, Piotr Szwedes i Michał Żurawski.


Wrocław

Wrocław

Ilona Ostrowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.