Blog

Komedia „Seks dla opornych” Krystyny Jandy - przebój w nowej odsłonie

Asia Tarasińska
Sztuka „Sexy Laundry” Michele Riml to słodko-gorzka opowieść o dojrzałej miłości i potrzebach człowieka niezależnych od wieku czy życiowego doświadczenia. W spektaklu Krystyny Jandy zabawne momenty mieszają się z poważnymi refleksjami. To historia, w której odnajdzie się wielu widzów. Do tej pory w spektaklu grała Dorota Kolak i Mirosław Baka. Jakich bohaterów wykreuje na scenie nowa obsada – Ilona Ostrowska i Mirosław Kropielnicki? Przekonajcie się sami!

„Seks dla opornych” – komedia o walce z rutyną w związku

Spektakl „Seks dla opornych” w reżyserii Krystyny Jandy to historia małżeństwa z długim stażem, które staje przed ważną życiową decyzją. Trwać dalej obok siebie czy wziąć rozwód? Ona jest tak zdesperowana, że mówi o rozwodzie jak o koniecznym rozwiązaniu. On trzyma ją w ramionach patrząc w lustro. Mówi, że ludzie, których odbicie widzą, są małżeństwem z ponad dwudziestoletnim stażem, mają dzieci, dom w dobrej dzielnicy i przyjaciół. Wiele osób może im tego pozazdrościć.

Do związku bohaterów wdarła się rutyna, która sprawiła, że chociaż siedzą obok siebie, wydaje się jakby byli na dwóch różnych planetach. To powoduje frustrację i rozczarowanie. Dlatego ostatnią szansą na ocalenie długoletniej relacji jest wyjazd do hotelu z podręcznikiem o ratowaniu małżeństwa spakowanym do walizki.

Kobieta tłumaczy, że chociaż nie są już młodzi i nie mają tyle energii, to nadal są ludźmi potrzebującymi czułości i intymności. W tym małżeństwie bliskość i namiętność wygasła, więc trzeba na nowo ją rozbudzić. Wspominają czas, kiedy razem siadali do kolacji. Powoli uczą się nowego języka, w którym jest miejsce na mówienie o swoich potrzebach, fantazjach i uczuciach.

Spektakl „Seks dla opornych” to opowieść pełna skrajnych emocji. Będzie śmiech i czas na refleksję. Może ktoś uroni łzę, bo zobaczy w bohaterach siebie? Wyrywanie się z szarości i monotonii to długi proces. Jaki efekt osiągną bohaterowie spektaklu?

Krystyna Janda – aktorka i reżyserka

Krystyna Janda to nie tylko wybitna aktorka. Od lat spełnia się także jako reżyserka teatralna. Wiele przedstawień zrealizowała w Teatrze Polonia oraz OCH-Teatrze. Na swoim reżyserskim koncie ma takie tytuły jak: „Trzy siostry”, „Kobiety w sytuacji krytycznej”, „Mayday”, „Upadłe anioły”, „Pomoc domowa” czy „Aleja Zasłużonych”. W niektórych produkcjach, np. w „Pomocy domowej”, jest odtwórczynią głównej roli.

Mirosław Baka i Dorota Kolak – pierwsza obsada w koprodukcji z Teatrem Wybrzeże

Spektakl „Seks dla opornych” z udziałem Doroty Kolak i Mirosława Baki był przez kilka sezonów teatralnym hitem. Koprodukcja Teatru Polonia i Teatru Wybrzeże okazała się niekwestionowanym sukcesem. Krystyna Janda wielokrotnie podkreślała jak bardzo ceni zatrudnionych przy produkcji aktorów.

Seks dla opornych - komedia - Krystyna Janda

Barbara i Karol, bohaterowie wykreowani przez znanych aktorów, ujęli publiczność swoją szczerością, prostotą i naturalną gestykulacją. W recenzjach pisano, że:

„Kolak gra energiczną 50-tkę, która nie ma najmniejszej ochoty zdziadzieć, stara się na wszelkie sposoby tchnąć nowe życie w rdzewiejące, przeżarte 30-letnią rutyną małżeństwo. Karol Baki jest na pierwszy rzut oka typowym miłośnikiem kapci, kanapy i telewizora”.

Aktorzy zagrali razem również w drugiej części o małżeńskich perypetiach. W „Raju dla opornych” do Doroty Kolak i Mirosława Baki dołączyła Aleksandra Konieczna.

Nowa odsłona, nowa obsada – Ilona Ostrowska i Mirosław Kropielnicki w rolach głównych

Już niebawem w nowej odsłonie teatralnego hitu w reżyserii Krystyny Jandy wystąpi Ilona Ostrowska i Mirosław Kropielnicki.

Ilona Ostrowska podbiła serca widzów w serialu „Ranczo”, w którym wcieliła się w główną postać kobiecą. Zagrała Lucy Wilską, Amerykankę, która przybyła do Polski do niewielkiej miejscowości na Podlasiu. Charakterystyczne role stworzyła również w innych filmach i serialach. Aktorkę mogliście oglądać w produkcji „Ile waży koń trojański?”, „Kołysanka” czy „Misja Afganistan”. Zagrała także role epizodyczne w filmach „Dzień świra” oraz „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego.

Mirosław Kropielnicki to aktor, który już kilka lat temu spotkał się ze sztuką Michele Riml. Artysta wystąpił w spektaklu „Seks dla opornych” w reżyserii Bożeny Borowskiej- Kropielnickiej. Szerszej publiczności jest znany z serialu „Znaki” oraz „Rojst”. Zagrał w wielu filmach – „Miasto”, „Wszystkie nasze strachy”, „53 wojny” czy „Kler”. W pracy w teatrze doskonale dogaduje się z Krystyną Jandą! Najczęściej współpracują na scenie OCH-Teatru.

Bilety do teatru na komedię „Seks dla opornych”

Jak Ilona Ostrowska i Mirosław Kropielnicki zbudują swoje postaci w spektaklu „Seks dla opornych”? Czy będzie to dla aktorów wyzwanie? Jednego jesteśmy pewni. Krystyna Janda doskonale obsadza aktorów w swoich produkcjach! Dlatego nie przegapcie okazji, zarezerwujcie bilety i zobaczcie jak uniwersalna jest to historia.

Aktualny repertuar spektakli 2023 i 2024, bilety do teatru i inne potrzebne informacje znajdują się w zakładce „Teatr”.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.