Blog

RapTour 2021. Na scenie wystąpi OKI

Anna First
Lubisz hip-hop? Nie może Cię zabraknąć na koncercie RapTour 2021. Sceną zawładną najlepsi polscy raperzy. Przedstawicielem młodego pokolenia będzie OKI. Na żywo zabrzmi m.in. największy hit z jego ostatniej płyty - „Siri”.

Nie wyobrażamy sobie tego roku bez koncertów hiphopowych. Jednym z nich będzie RapTour 2021. Pierwszym miastem, w którym pojawią się rapowe brzmienia, będzie Bydgoszcz. Koncert odbędzie się 17 kwietnia w HSW Immobile Łuczniczka. Przedstawiamy sylwetki gwiazd tego wydarzenia. Na pierwszy ogień idzie OKI, którego płyta „77747 mixtape” znalazła się w podsumowaniu TOP 20 najlepszych albumów według redakcji newonce.

OKI 2021 i „Siri” na RapTour

Album „77747 mixtape” to cały wachlarz możliwości OKI-iego. Dynamiczne i nowoczesne oblicze płyty podkreśla muzyka, do której raper zaprosił utalentowanych gości. Artysta zaczął od drapieżnego i naładowanego energią singla „Siri”, by później pokazać się z bardziej refleksyjnej strony w kawałku „Nie martw się, mamo”. Całość podsumowuje utwór „Dla ziomali” z gościnną zwrotką Żabsona oraz klip „Tak bardzo” z udziałem Agaty Dziarmagowskiej oraz Gverilli. Poza nimi na albumie pojawili się również Paluch, Ero, Young Igi, Otsochodzi.

„Serducho z kamienia tyle czasu szlifowane na chodniku, że niechcący mamy z tego płytę”.

To fragment utworu „Justin Bieber”, w którym OKI otwiera się przed słuchaczami i przełamuje schematy. Największy ładunek emocjonalny te utwory mają oczywiście na żywo – dlatego warto skorzystać z okazji i wybrać się na RapTour w Bydgoszczy, gdzie obok OKIego zagra m.in. Włodi i Białas.

alt text

OKI 2021 – „Nie wiedzieli, co to przelot”

KI w swoich kawałkach często powtarza słowo „przelot”. Wybierając się na RapTour, warto wiedzieć, co ono znaczy. To latanie na beacie w różnych formach z najwyższym luzem. Raper podśpiewuje, szybko nawija, wrzuca nam emocjonalne intra, bawi się głosem, szepcze – dzięki temu cały album jest niewymuszony.

OKI na „77747 mixtape” skusił się na eksperymentowanie, połączył świeże brzmienie z naturalnym flow.

Dzięki innowacyjnemu przedstawieniu warstwa liryczna, chociaż jest dość typowa, niezwykle oddziałuje na słuchacza. Jest vibe! Świeże bangery, trapy, trueschoolowy szyk.

Warto dodać, że OKI – wdzierając się do mainstreamu – zdążył zebrać spore grono fanów, co dokładnie odzwierciedlają liczby. Na Instagramie ma już ponad 90 tysięcy obserwujących. Czy w 2021 roku OKI również namiesza na polskiej scenie? Na to liczymy.

OKI, czyli Oskar Kamiński, rapuje od lat

OKI to właściwie Oskar Kamiński, raper pochodzący z Lubina. Pomimo młodego wieku w muzyce może pochwalić się już ośmioletnim stażem. Jego kariera nabrała tempa w 2019 roku, kiedy wystąpił w 7. edycji Młodych Wilków. Pojawiał się gościnnie na zwrotkach również u takich raperów jak Pezet, PlanBe, Otsochodzi, Tymek.

W marcu 2019 OKI wydał debiutancki nielegal, „47 universe”, który zatrząsnął polskim podziemiem rapowym. Wśród utworów pojawił się „Whoop?”, w którym artysta wyjaśnia: „Dziękuję, mordy, za wszystko, ja dla was te miasto na mapy to popchnę”.

OKI dobrze rozpoczął 2020 rok. Wydał pierwszy legalny krążek – „47 playground”. Płyta zawiera 11 utworów i znaleźli się na niej tacy goście jak Paluch, Gedz czy Szpaku. Album to przekrój zajawek muzycznych, okraszony niezrównaną energią i dynamiką młodego lubinianina. Jeśli dołożymy do tego najświeższy „77747 mixtape”, raper ma już na swoim koncie niezły dorobek. Do tego ciągle się rozwija i na pewno jeszcze nas zaskoczy.

Nie możemy się doczekać, aż OKI zaprezentuje nam swoją koncertową energię w Bydgoszczy na RapTour. Bilety dostępne są TUTAJ.

Zachęcamy także do kupna vouchera na wszystkie wydarzenia Adria Art. Szczegóły TUTAJ.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.