Spis treści:
„Do zobaczenia” – jaki jest naprawdę Bartłomiej Topa?
Bartłomiej Topa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, który zyskał sławę dzięki swoim wybitnym kreacjom w filmach i na scenie teatralnej. W ostatnim czasie stało się o nim jeszcze głośniej za sprawą roli w komediowej produkcji Netflixa „1670”.
Wiadomo – jak rośnie popularność aktorów, to rośnie też zainteresowanie ich życiem. Bartłomiej Topa postanowił podzielić się kulisami swojej pracy z fanami i fankami. Podczas wydarzenia „Do zobaczenia. Bartłomiej Topa i jego filmy” poza fragmentami filmów z kultowymi rolami aktora, będzie można posłuchać historii z planów filmowych, ale też do zgłębienia tajników jego aktorstwa i zadawania własnych pytań.
Spotkanie będzie nie tylko znakomitą okazją do poznania aktorskiego świata od zaplecza, ale także przede wszystkim – do spotkania i rozmowy z Bartłomiejem Topą na żywo.
Wydarzenie poprowadzi niezastąpiony krytyk filmowy i juror wielu festiwali – Jerzy Armata. Wejściówki znajdziecie oczywiście w naszym repertuarze. Rezerwujcie bilety i widzimy się w Poznaniu w Kinie Apollo!
Bartłomiej Topa – „Zakład”, współpraca ze Smarzowskim
Bartłomiej Topa to artysta wszechstronny, którego kariera wciąż ewoluuje, przynosząc mu nowe wyzwania i sukcesy. Jego wkład w polskie kino i teatr jest nieoceniony, a jego talent i zaangażowanie w każdą rolę sprawiają, że jest on jednym z najbardziej cenionych aktorów swojego pokolenia.
Urodzony 26 maja 1967 roku w Nowym Targu, jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Swój debiut zaliczył w filmie „Zakład” z 1990 roku. Jego talent został szybko dostrzeżony – niedługo później zagrał także w takich produkcjach, jak „Trzy kolory. Biały” czy „Pożegnanie z Marią”.
Współpraca z reżyserem Wojciechem Smarzowskim przyniosła mu role w takich filmach, jak „Wesele” i „Drogówka” (za którą otrzymał nominację do Orła za najlepszą główną rolę męską) czy „Kler”.
Należy również pamiętać o rolach dubbingowych Topy – można go było usłyszeć jako Skazeusza w „Alicji w krainie czarów” czy Stefana w „Czarownicy”.
Bartłomiej Topa w serialu „1670”
Ostatnio, Topa zyskał nową falę popularności dzięki swojej roli w serialu „1670”, satyrycznej komedii, która zdobyła uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Wcielając się w postać szlachcica Jana Pawła Adamczewskiego, Topa pokazał swoje komediowe zdolności, przyczyniając się do ogromnego sukcesu serialu.
Widzowie doceniają w netflixowej produkcji przede wszystkim prześmiewczość oraz osadzenie współczesnych problemów (takich, jak walka o klimat czy prawa kobiet, a także trwającą dyskusję o roli kościoła) w realiach XVII wieku.
Nie tylko kino. Bartłomiej Topa w spektaklach „Dobrze się kłamie” i „Ludzie inteligentni”
Trzeba pamiętać, że Bartłomiej Topa robi furorę nie tylko na szklanym ekranie, ale też na deskach teatralnych. W naszym repertuarze nadal znajdziecie spektakle komediowe, w których pojawia się aktor.
Jednym z nich jest „Dobrze się kłamie” – przedstawienie w reżyserii Marcina Hycnara to opowieść o pozornie zwykłym wieczorze w gronie przyjaciół, który zmienia niewinna gra. Obok Topy na scenie zobaczyć można m.in. Magdalenę Lamparską, Marcina Perchucia, Anitę Sokołowską czy Wojciecha Zielińskiego.
Drugą produkcją, w której zobaczysz Bartłomieja Topę, jest spektakl „Ludzie inteligentni”. To niezwykła komedia w reżyserii Olafa Lubaszenki, opowiadająca o odkrywaniu kobiecej planety Wenus i męskiego Marsa. O co tutaj chodzi? Przekonasz się podczas przedstawienia. Na scenie zobaczysz m.in. Renatę Dacewicz, Marię Seweryn czy Rafała Królikowskiego (psst… na oba spektakle znajdziecie bilety w naszym repertuarze!).
Macie więc wiele okazji do poznania bliżej Bartłomieja Topy – najlepiej wykorzystać każdą!
Komentarze