Blog

Raz Dwa Trzy rusza w trasę koncertową „Człowiek czasami serce otworzy”

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Grupa Raz Dwa Trzy, która działa nieprzerwanie od 1990 roku, ponownie zaprasza słuchaczy w liryczno-muzyczną podróż. Dzięki charakterystycznemu brzmieniu i niebanalnym tekstom zespół zdobył złotą oraz dwie platynowe płyty. Formacja, z Adamem Nowakiem na czele, nieustannie zachwyca swoją wrażliwością oraz wnikliwą obserwacją rzeczywistości. Zespół jest na scenie od ponad 30 lat. Niedawno świętował jubileusz i pomimo długiego stażu nadal przyciąga na koncerty tłumy fanów.

Zespół Raz Dwa Trzy nie podlega żadnym ścisłym kategoriom. Wykonuje spokojnego rocka o balladowym brzmieniu w połączeniu z dojrzałymi, zabawnymi i często ironicznymi tekstami. Wokal doskonale współgra z bogatą warstwą instrumentalną. Publiczność odnajdzie na koncertach, zarówno elementy folku, jazzu, bluesa, jak i melodyjnego reggae.

Piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Raz Dwa Trzy

„(…)

Za dzień, za dwa

Za noc, za trzy

Choć nie dziś

Za noc, za dzień

Doczekasz się

Wstanie świt.

(…)”

Westernowska ballada „Nim wstanie świt”, skomponowana przez Krzysztofa Komedę, ze słowami Agnieszki Osieckiej, doczekała się już kilku ciekawych aranżacji. Swoją wersję utworu, poza Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim i Kasią Kowalską, zaproponował zespół Raz Dwa Trzy. W 2011 roku na płycie Leszka Możdzera zatytułowanym „Komeda” znalazł się utwór „The Law and The Fist” oparty na tej balladzie. Wykonanie Adama Nowaka charakteryzuje się charakterystycznym jazzowo-bluesowym brzmieniem. Płyta zespołu „Czy te oczy mogą kłamać” w całości składa się z piosenek Agnieszki Osieckiej i uzyskała status platynowej płyty.

Po ogromnym sukcesie poprzedniej płyty, grupa Raz Dwa Trzy zdecydowała się na powrót do piosenki autorskiej. Tym razem zespół wziął na warsztat repertuar Wojciecha Młynarskiego. Efekty usłyszeć można na albumie zatytułowanym „Trudno nie wierzyć w nic”. Dźwięki elektrycznych gitar, charakterystyczny akordeon, klarnet i kontrabas stanowią oryginalne połączenie, a każdy utwór pochłania słuchaczy za sprawą ponadczasowych tekstów Młynarskiego.

Raz Dwa Trzy - zespół koncertowy?

Odbiorcami twórczości zespołu Raz Dwa Trzy jest publiczność od której wyraźnie widać bijący na koncertach entuzjazm. Fani podczas występów celebrują każdą nutę wraz z zespołem, co stanowi kwintesencję muzycznego spotkania artysty z odbiorcą. Raz Dwa Trzy określa się mianem zespołu koncertowego, a każde wydarzenie z ich udziałem dostarcza dowodów na potwierdzenie tej tezy. Słuchacze nawiązują z muzykami prawdziwą więź, opartą na wzajemnym szacunku, wdzięczności i szczerych emocjach.

Raz Dwa Trzy – „Człowiek czasami serce otworzy”. Bilety na koncerty w 2022!

Trasa, w którą wyrusza band Adama Nowaka jesienią 2022 roku –  „Człowiek czasem serce otworzy” –  jest doskonałą okazją do wysłuchania nowych aranżacji piosenek Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Będzie to wyjątkowy wieczór poświęcony twórczości dwóch znakomitych postaci polskiej muzyki. Wybrane piosenki o tematyce miłości zagwarantują publiczności niezapomnianą podróż w czasie. Zarezerwuj bilety na koncert Raz Dwa Trzy i przeżyj chwile pełne nostalgii!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.