Blog

Co zrobić z wielką wygraną? Nowa komedia „Pieniądze to nie wszystko”!

Asia Tarasińska
W języku polskim funkcjonuje duża ilość przysłów i cytatów o pieniądzach oraz bogactwie. Wiele z nich ma w sobie ukryty morał zalecający umiar i rozwagę. W takim razie lepiej być człowiekiem majętnym czy biedniejszym? Może po prostu warto pamiętać o zasadzie „złotego środka” i zachować zdrowy rozsądek? Przed takimi dylematami stają bohaterowie nowej komedii teatralnej „Pieniądze to nie wszystko” z Katarzyną Figurą w roli głównej. Czy w obliczu wielkiej wygranej woda sodowa uderzy im do głowy?

Flavia Coste – autorka sztuki „Pieniądze to nie wszystko”

Flavia Coste to francuska dramatopisarka, scenarzystka i powieściopisarka pochodząca z Paryża. Jest aktorką teatralno-filmową, sama także reżyseruje.

Autorka dzieli się na swoim Instagramie z obserwującymi zdjęciami nowych projektów, nad którymi pracuje, a także fotografiami z teatrów na całym świecie, gdzie wystawiano jej sztuki. Wśród postów o przedstawieniach z Francji, Niemiec czy Turcji znalazły się także kadry z polskich produkcji.

Flavia Coste do sztuki „Pieniądze to nie wszystko” stworzyła błyskotliwe dialogi, które świetnie oddają paradoksy związane z obsesją na punkcie pieniędzy. Choć komedia francuskiej pisarki bawi, nie pozbawia ona przestrzeni na refleksję nad tym, jak nadmierny materializm wpływa na nasze życie i relacje z innymi.

Nowy spektakl komediowy – „Pieniądze to nie wszystko” z Katarzyną Figurą

„Pieniądze to nie wszystko” to spektakl, który nie tylko zapewnia rozrywkę, ale także stawia pytania dotyczące naszego postrzegania bogactwa i wartości życiowych. Przez historię Richarda i jego rodziny odkrywamy, że pieniądze mogą być źródłem szczęścia, ale także prowokować rozterki moralne i zagrażać więziom rodzinnym. Jak odnaleźć równowagę, kiedy nagle stajesz się posiadaczem wielkiej wygranej? Co jeśli Twoje zdanie zaczyna kolidować z opinią bliskich?

Nowy spektakl w reżyserii Antoniusza Dietziusa to słodko-gorzka komedia, w której szybko zmieniają się nastroje i oblicza bohaterów. Od euforii z powodu wygranej do filozoficznej refleksji nad sensem gromadzenia dóbr. Czy pieniądze dają szczęście? A może ich nagły przypływ powoduje lawinę niewyjaśnionych wydarzeń, spotkań z dawno nieobecnymi znajomymi, rodziną, z którą zawsze darliśmy koty? W trakcie wspólnej kolacji Richard i jego rodzina stają przed kilkoma zasadniczymi pytaniami. Co zrobić z dużą ilością pieniędzy? Czy to, ile posiadamy, jest wystarczające do zapewnienia sobie dobrego życia? Może warto się podzielić? Na dodatek okazuje się, że wielka wygrana ukazuje drugie oblicza osób, które wydawało się, że znamy.

Ta świetnie napisana i wciągająca sztuka kpi z obsesji na punkcie bogactwa, jednocześnie dając widzom mały pstryczek w nos. Przecież nikt z nas nie obraziłby się, gdyby jego konto zostało zasilone ogromną kwotą, prawda? Przygotujcie się na niezwykłą podróż po świecie wielkich pieniędzy, jeszcze większych dylematów i przekraczania granic przyzwoitości, dobrych manier oraz zrzucania masek.

Obsada spektaklu – Figura, Wieczorkowski, Szczepanek, Stanek, Krupicz

Antoniusz Dietzius, reżyser spektaklu, nie mógł wymarzyć sobie lepszej ekipy aktorskiej! Obsadę komedii „Pieniądze to nie wszystko” tworzą: Katarzyna Figura, Magdalena Szczepanek, Joanna Liszowska, oraz Leszek Stanek zmieniający się rolą z Kamilem Krupiczem.

Katarzyna Figura to prawdziwa gwiazda polskiego kina i teatru. Aktorka, której nadano miano „polskiego symbolu seksu” zdobyła sławę i rozpoznawalność dzięki rolom w filmach, takich jak: „Pociąg do Hollywood”, „Kingsajz” oraz „Kiler”. W ostatnich latach można ją było oglądać w produkcji „7 uczuć” i „Dziewczyny z Dubaju”. Jan Wieczorkowski dał się poznać masowej publiczności dzięki kilkuletniej pracy na planie serialu „Klan”. Jeszcze przed ukończeniem Akademii Teatralnej w Warszawie występował w kinowych produkcjach. Magdalena Szczepanek to aktorka związana przede wszystkim z Teatrem Variété w Krakowie i TeTaTeT w Kielcach. Leszek Stanek śpiewa, gra, tańczy, reżyseruje. Przez kilka lat był związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz Śląskim Teatrem Tańca w Bytomiu. Kamil Krupicz to prawdziwie rozśpiewany aktor. Występował na deskach Teatru Roma oraz Rampa.

Bilety na komedię „Pieniądze to nie wszystko” 2023, 2024

Zapraszamy Was do teatru na nową premierę komediową! „Pieniądze to nie wszystko” to spektakl poruszający temat wielkiej wygranej, o której często marzymy w ukryciu. Czy rzeczywiście bogactwo przyniesie nam szczęście i spełnienie, czy też może przyciągnie problemy i utratę cennych relacji? Przedstawienie z doskonałą obsadą oraz świetnie skonstruowanym scenariuszem, doskonale oddaje dylematy ludzi związane z pieniędzmi.

Bilety do teatru wraz z aktualnym repertuarem spektakli 2023 i 2024 znajdziecie na naszej stronie. Co zrobicie, kiedy na Waszym koncie pojawi się okrągły milion?

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.