Blog

Roksana Węgiel – „Anyone I Want To Be” i inne hity młodej wokalistki

Marta Fortowska
Roksana Węgiel to szesnastolatka, która występami w programie The Voice Kids skradła serca młodych słuchaczy. W 2018 roku wygrała w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, a rok później zdobyła Europejską Nagrodę Muzyczną dla najlepszego polskiego wykonawcy. Roxie wciąż nie zwalnia tempa i tego lata rusza w kolejną trasę koncertową. Jakich hitów możemy się spodziewać? Czym zaskoczy nas tym razem? Jedno jest pewne – nie zabraknie emocji, wzruszeń i pozytywnej energii!

Roksana Węgiel – przebój eurowizji

W 2018 roku Roksana Węgiel wystąpiła jako reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Utwór „Anyone I Want To Be” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem jurorów i internautów, co zapewniło Roxie wygraną w konkursie.

alt text

Piosenka wspierała także promocję filmu animowanego pt. „Manu. Bądź sobą!”, komedii familijnej o małym, dzielnym ptaku. Na jego potrzeby powstała również nowa wersja teledysku.

– Szczerze mówiąc, na początku nie chciałam śpiewać „Anyone I Want To Be”. Nie czułam, żeby to była dobra piosenka na Eurowizję. Ten festiwal kojarzy mi się raczej z balladami i wzniosłymi numerami, a nie z typowym popem. Ale dużo osób namawiało mnie do tego, żeby wybrać jednak ten utwór. Z każdym kolejnym przesłuchaniem, coraz bardziej się do niego przekonywałam.

Stwierdziłam, że zaufam ludziom, z którymi pracuję, bo mają dużo większe doświadczenie. Dziś cieszę się, że tak zrobiłam.

– opowiadała Roksana Węgiel w jednym z wywiadów.

Roksana Węgiel – „Dobrze jest, jak jest”

„Dobrze jest, jak jest” to singiel, za który w 2019 roku Roksana Węgiel nominowana była w Konkursie na Przebój Lata RMF FM i Polsatu w kategorii „Debiut roku”. Nad muzyką i tekstem pracowali Ed Drewett, Ella Henderson, Mich Hansen, Daniel Mirza oraz Patryk Kumór.

– Każdy ma w swoim życiu taką osobę, od której chce się odciąć i są to toksyczne relacje. Nie warto po prostu w takie coś się angażować. Trzeba w pewnym momencie powiedzieć „stop” – opowiadała Roksana Węgiel o przesłaniu piosenki „Dobrze jest, jak jest” w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Roxie teledysk do utworu zaprezentowała na dwa dni przed premierą swojego debiutanckiego albumu, zaostrzając tym apetyt fanów. W 2019 roku singiel zyskał miano złotej płyty, a rok później pokrył się platyną.

Roksana Węgiel – „Tajemnice”

„Tajemnice” to utwór, który stworzony został specjalnie do polskiej wersji językowej filmu „Tajemniczy ogród”. Skomponował go Marcin Pawłowski, znany jako Pawbeats. Wspólnie z Roksaną, Magdą Beredą i Bartoszem Zimińskim napisał także tekst.

alt text

W filmie „Tajemniczy ogród” Roxie po raz kolejny miała okazję spróbować swoich sił w dubbingu. Wcześniej jej głos można było usłyszeć w „Hotelu Transylwania 3” oraz we wspomnianym wcześniej „Manu. Bądź sobą!”. Tym razem użyczyła głosu głównej bohaterce – Mary Lennox.

„Było to dla mnie nowe wyzwanie. Wcześniej dubbingowałam, ale w animacji. To moja pierwsza główna rola w filmie.

(…) Lubię podejmować się nowych rzeczy, to było naprawdę cudowne przeżycie.” – powiedziała w wywiadzie dla magazynu „Party”.

Roksana Węgiel – „Potrafisz”

Piosenka pt. „Potrafisz” to hit Roksany Węgiel, który w serwisie YouTube został wyświetlony już ponad 5 milionów razy. Klip do utworu powstał we współpracy z Fantą i doskonale podkreśla ener-gię i entuzjazm Roxie.

„Wciąż jeszcze możesz chcieć – coś od siebie więcej Móc oczekiwać od dnia – gdy zrozumiesz siebie Więc podnieś wzrok i – daj chociaż znak Że wciąż potrafisz – się śmiać”

Nic dziwnego, że Roksana Węgiel skupia dookoła siebie grono młodych fanów. Jej utwory inspirują i motywują do działania w gorszych chwilach.

A jakie są Wasze ulubione piosenki Roxie? Podzielcie się nimi z nami i koniecznie dajcie znać, czy wybieracie się na koncert?

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.