Blog

Paweł Domagała nie boi się łez

Ola Malich
Już trzy lata minęły, od kiedy Paweł Domagała podbił listy przebojów oraz serca słuchaczek i słuchaczy swoim hitem – „Weź nie pytaj”. Piosenka była umieszczona na drugim, studyjnym krążku artysty. Jednak Paweł Domagała nie zwalnia tempa i powraca do fanów i fanek z nowym materiałem – wprost z magicznej krainy Narni.

Kim jest Paweł Domagała?

Urodził się w 1984 roku we Wrocławiu. W 2007 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie i od tej pory realizował się głównie jako aktor. Występował między innymi na scenach Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Teatru Dramatycznego, „Polonii”, Teatru Powszechnego, jak również Teatru Montownia oraz Teatru kwadrat. Jednak widzowie i widzki mogą go także kojarzyć z wielkiego i małego ekranu. Zagrał między innymi – dojrzewającego do poważnych decyzji życiowych Filipa w komedii „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, niezwykłego wuefistę Malinowskiego w „Planecie singli”, a także nietuzinkowego i zabawnego Szyję we „Wkręconych” i „Wkręconych 2”. Domagała wykreował również postać Krzysztofa Małeckiego w seriali „O mnie się nie martw”.

Swój debiutancki krążek pt.: „Opowiem ci o mnie” artysta opublikował w listopadzie 2016 roku. Z tej płyty (która powstała we współpracy z Łukaszem Borowieckim) pochodzą między innymi utwory „Jestem tego wart” i „Gdybyś była”, które artysta często gra podczas swoich koncertów. Jednak to drugi studyjny album przyniósł Pawłowi Domagale szeroką publiczność muzyczną.

Sam singiel promujący album „1984”, czyli „Weź nie pytaj”, odtworzono w serwisie YouTube ponad 132 mln razy! Piosenka otrzymała również tytuł „Przeboju roku 2018 RMF FM” i nic dziwnego – utwór od czasu wydania nie schodzi z list przebojów. Krążek „1984”, również stworzony we współpracy z Łukaszem Borowieckim, Paweł Domagała promował jeszcze kilkoma singlami, w tym piosenkami „Wystarczę ja” i „Czasami”. Artysta postanowił również uprzyjemnić trudny pandemiczny rok 2020 i wypuścił trzeci studyjny krążek – „Wracaj”, który wspólnie z Łukaszem Borowieckim określają jako powrót i przełom. Oprócz znanych już odbiorcom i odbiorczyniom Domagały klimatów muzycznych, na płycie i podczas koncertów można usłyszeć ciekawe wpływy muzyki country i folku.

„To walka o to, co w nas najpiękniejsze. Między innymi powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem” – opowiadał Domagała.

„Narnia” i singiel „Łe, Łe”

Paweł domagała jest chyba jednym z najbardziej płodnych artystów na polskiej scenie muzycznej. W ubiegłym roku premierą miała płyta „Wracaj”, a na wiosnę 2022 roku zaplanowane są koncerty promujące kolejny album – „Narnia”. Trzeba przyznać, że mimo tempa – kolejne płyty są niezwykłymi i dopracowanymi w najmniejszych szczegółach odrębnymi przeżyciami artystycznymi. To jednocześnie spotkanie z artystą. Tytuł nowego krążka nawiązuje do ulubionej książki Domagały – „Opowieści z Narni” autorstwa C.S. Lewisa. Twórcą tekstów ponownie jest Paweł Domagała, a nad muzyką pracuje ponownie wspólnie z Łukaszem Borowieckim, który jest również producentem muzycznym singla promującego płytę, czyli utworu „Łe, Łe”.

Singiel miał swoją premierę 11 czerwca 2021 roku. Na letnich koncertach zdążył podbić serca fanek i fanów. Utwór jest swoistym postpandemicznym studium o nudzie i smutku. Domagała śpiewa o tym, że społeczeństwo powinno zerwać z krzywdzącymi stereotypami i przestać wmawiać chłopcom i mężczyznom, że nie wypada im płakać. Wszyscy są takimi samymi ludźmi i w podobny sposób przeżywają emocje, więc dlaczego część społeczności ma być stygmatyzowana z powodu wyrażania swoich uczuć. „Łe, łe” to także utwór o tym, że w życiu każdego człowieka powinno być miejsce na smutek czy nudę, bo to są jak najbardziej normalne stany. Nawet sam Paweł Domagała podkreśla: „Daję sobie prawo do bycia smutasem, a płacz według mnie jest męski. 'Łe Łe' to odpowiedź na nadmiar pozytywnego myślenia i zbyt proste odpowiedzi. W moim życiu jest miejsce na smutek, nudę i ból”.

Nie na wszystko w życiu znaleźć można proste odpowiedzi i rozwiązania, nie zawsze wszystko układa się tak, jakby człowiek tego chciał. Dlatego powinno się zostawiać trochę miejsca na tytułowe „Łe, łe”. Nie jest ono żadną oznaką słabości – u nikogo. Czasem warto, zamiast słuchać frazesów o tym, że wszystko będzie dobrze, usiąść i przepracować pewne sprawy samemu czy z najbliższymi, nie ukrywając swoich emocji.

Paweł Domagała - koncerty 2021

Paweł Domagała to artysta wszechstronny i bez wątpienia – bardzo uzdolniony. Warto wybrać się na koncert, aby móc zderzyć się z jego muzyką i talentem na żywo. Taka okazja będzie już jesienią – odbędzie się trasa „Wracaj Tour”, podczas której artysta wraz z zespołem odwiedzą między innymi: bydgoską Filharmonię Pomorską, Teatr Mały w Tychach, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej czy gorzowską Filharmonię. Warto wybrać się na koncert, bo Paweł Domagała i jego zespół już niejeden raz udowodnili, że są to wydarzenia niezwykłe pod względem muzycznym!

 

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.