Małgorzata Zajączkowska

Bio

Kobieta, dla której granice nie istnieją. Niezwykła aktorka telewizyjna i teatralna, której talent dostrzeżony został w Stanach Zjednoczonych – jej drugim domu. Widzowie znają ją z rodzimych produkcji, takich jak „Na dobre i na złe” oraz zagranicznych filmów.

Małgorzata Zajączkowska urodziła się w 1956 roku w Warszawie, gdzie w 1979 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Jako uczennica szkoły podstawowej planowała zostać chirurgiem, ale jej dalsza edukacja potoczyła się zupełnie inaczej. Na ekranie zadebiutowała w 1976 roku w filmie Agnieszki Holland „Zdjęcia próbne”. Na początku swojej kariery aktorskiej występowała w Teatrze Narodowym.

Dwa lata po ukończeniu nauki wyjechała do Stanów Zjednoczonych, w międzyczasie krótko mieszkała w Paryżu. W USA przyjęła nazwisko Margaret Sophie Stein (od nazwiska męża – Karola Steina) i dalej pracowała w zawodzie. Zagrała m.in. w filmie „Wrogowie” i serialu „Wszystkie moje dzieci”, by w roku 1999 wrócić do Polski. Kontynuowała karierę aktorki telewizyjnej, występując w serialach „Ekipa”, „Teraz albo nigdy!”, „Janosik. Prawdziwa historia”, „Druga szansa”, czy „Planeta Singli. Osiem historii”.

Aktorka zagrała także w wielu filmach, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jako jedyna polska aktorka otrzymała rolę w filmie Woody’ego Allena! Napisał on dla Zajączkowskiej postać Lilly do filmu „Strzały na Broadwayu”. Aktorka popularność zyskała w dużej mierze dzięki rolom w filmach „Pogoda na jutro” Jerzego Stuhra, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Portret z pamięci”, „Karuzela”, „Noc Walpurgi”, „Zaćma”, „Moje wspaniałe życie” i „To musi być miłość”.

Jako aktorka dubbingowa użyczyła głosu m.in. do trzech filmów z serii „Shrek”, „Lassie”, „Krowy na wypasie”, „Horton słyszy Ktosia” „Gwiazda Kopernika”, „Wściekłość” i „Shazam! Gniew bogów”. Małgorzata Zajączkowska pojawiła się również w dwóch częściach gry komputerowej o Harrym Potterze jako Dolores Umbridge.

Osiągnięcia Małgorzaty Zajączkowskiej są wynikiem niezłomnego charakteru i pracowitości. Aktorka wielokrotnie pracowała nad kilkoma projektami w tym samym czasie, przemieszczając się pomiędzy planami w różnych częściach Polski!

Małgorzata Zajączkowska w spektaklu „Na zdrowie” – bilety do teatru

Małgorzatę Zajączkowską możemy zobaczyć na żywo w najnowszej komedii teatralnej twórców spektaklu „Dobrze się kłamie”! „Na zdrowie” to spektakl, podczas którego widzowie odkrywają wraz z bohaterami prawdę o nich samych. Przecież każdy ma coś do ukrycia, a emocje nie pomagają w studzeniu atmosfery… Sprawdź, gdzie odbędzie się spektakl i zarezerwuj bilety na „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara!

Małgorzata Zajączkowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.