Małgorzata Zajączkowska
Sprawdź gdzie wystąpi Małgorzata Zajączkowska
Brak zaplanowanych wydarzeń. Zmień kryteria filtrowania
Opis
Kobieta, dla której granice nie istnieją. Niezwykła aktorka telewizyjna i teatralna, której talent dostrzeżony został w Stanach Zjednoczonych – jej drugim domu. Widzowie znają ją z rodzimych produkcji, takich jak „Na dobre i na złe” oraz zagranicznych filmów.
Małgorzata Zajączkowska urodziła się w 1956 roku w Warszawie, gdzie w 1979 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Jako uczennica szkoły podstawowej planowała zostać chirurgiem, ale jej dalsza edukacja potoczyła się zupełnie inaczej. Na ekranie zadebiutowała w 1976 roku w filmie Agnieszki Holland „Zdjęcia próbne”. Na początku swojej kariery aktorskiej występowała w Teatrze Narodowym.
Dwa lata po ukończeniu nauki wyjechała do Stanów Zjednoczonych, w międzyczasie krótko mieszkała w Paryżu. W USA przyjęła nazwisko Margaret Sophie Stein (od nazwiska męża – Karola Steina) i dalej pracowała w zawodzie. Zagrała m.in. w filmie „Wrogowie” i serialu „Wszystkie moje dzieci”, by w roku 1999 wrócić do Polski. Kontynuowała karierę aktorki telewizyjnej, występując w serialach „Ekipa”, „Teraz albo nigdy!”, „Janosik. Prawdziwa historia”, „Druga szansa”, czy „Planeta Singli. Osiem historii”.
Aktorka zagrała także w wielu filmach, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jako jedyna polska aktorka otrzymała rolę w filmie Woody’ego Allena! Napisał on dla Zajączkowskiej postać Lilly do filmu „Strzały na Broadwayu”. Aktorka popularność zyskała w dużej mierze dzięki rolom w filmach „Pogoda na jutro” Jerzego Stuhra, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Portret z pamięci”, „Karuzela”, „Noc Walpurgi”, „Zaćma”, „Moje wspaniałe życie” i „To musi być miłość”.
Jako aktorka dubbingowa użyczyła głosu m.in. do trzech filmów z serii „Shrek”, „Lassie”, „Krowy na wypasie”, „Horton słyszy Ktosia” „Gwiazda Kopernika”, „Wściekłość” i „Shazam! Gniew bogów”. Małgorzata Zajączkowska pojawiła się również w dwóch częściach gry komputerowej o Harrym Potterze jako Dolores Umbridge.
Osiągnięcia Małgorzaty Zajączkowskiej są wynikiem niezłomnego charakteru i pracowitości. Aktorka wielokrotnie pracowała nad kilkoma projektami w tym samym czasie, przemieszczając się pomiędzy planami w różnych częściach Polski!
Małgorzata Zajączkowska w spektaklu „Na zdrowie” – bilety do teatru
Małgorzatę Zajączkowską możemy zobaczyć na żywo w najnowszej komedii teatralnej twórców spektaklu „Dobrze się kłamie”! „Na zdrowie” to spektakl, podczas którego widzowie odkrywają wraz z bohaterami prawdę o nich samych. Przecież każdy ma coś do ukrycia, a emocje nie pomagają w studzeniu atmosfery… Sprawdź, gdzie odbędzie się spektakl i zarezerwuj bilety na „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara!
Zdjęcia
Małgorzata Zajączkowska - Najczęściej zadawane pytania

Voucher
Szukasz pomysłu na prezent idealny? Podaruj najbliższym piękne chwile na wydarzeniu, które spodoba im się najbardziej!
Inni artyści
Za kulisami
Zobacz też
Wydarzenia:
BonoboMarcin Sójka w repertuarze Krzysztofa Krawczyka pt. „Zatańczysz ze mną jeszcze raz“Wacław rządzi! Wielka sztuka tylko dla PańAleksandra Radomska: Zajedzie nas ten samorozwójIgor Kwiatkowski – IntrowertykMałe TGD - Wszystkiego najlepszego!PikantniKabaret Moralnego Niepokoju w świątecznym programie Śnieżynka i Łosie św. MikołajaWiesz, że wiemNiedźwiedź WojtekKasia Kowalska - 30 lat Gemini na FinałNajdroższyMiędzy ŁóżkamiLeszek Możdżer & Lars DanielssonMaciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!Krzysztof Cugowski - 55 lat na scenieWyjątkowy prezentŚlub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechuMaryla Rodowicz - Niech żyje bal. Trasa akustycznaWinter Songs of Frank Sinatra - 10 lat na scenieMiasta:
Wodzisław ŚląskiRadomskoRybnikBiała PodlaskaSkarżysko-KamiennaRuda ŚląskaKomornikiOławaGnieznoRawa MazowieckaMyśleniceŻywiecNysaŚwiebodzinKazimierza WielkaWłocławekŁomżaGłogówPłońskOstrów WielkopolskiKozieniceJelenia GóraPszczynaOstrowiec ŚwiętokrzyskiJasionkaSale:
Centrum Kultury Karolinka w RadzionkowieFilharmonia Podkarpacka w RzeszowieFilharmonia GorzowskaFilharmonia Opolska im. Józefa ElsneraTeatr im. Adama Mickiewicza w CieszynieTeatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie WielkopolskimTeatr Muzyczny Capitol we WrocławiuCentrum Kultury i Sztuki w KaliszuOstrołęckie Centrum Kultury w OstrołęceTeatr Muzyczny w PoznaniuCentrum Kultury 105 w KoszalinieMiejski Dom Kultury w ŁańcucieCKK Jordanki w ToruniuPlanetarium Wenus w Zielonej GórzeAula Państwowej Szkoły Wyższej w Białej PodlaskiejO nas
Adria Art - Twój przewodnik w świecie kultury i rozrywki. Tworzymy przestrzeń, w której kultura i rozrywka są dostępne dla każdego. Nasze wydarzenia organizujemy z dbałością o każdy szczegół, od A do Z, aby Twoje doświadczenie było niepowtarzalne!
Poznajmy się






















































