Anna Korcz

Bio

Utalentowana, wszechstronna i zakochana w teatrze – taka jest Anna Korcz. W swojej dotychczasowej karierze zagrała wiele ról, między innymi matkę w sztuce „Pelikan” Augusta Strindberga, baronową Rotschild w filmie „Chopin. Pragnienie miłości” oraz Izabelę w znanym serialu „Na Wspólnej”.

Anna Korcz urodziła się 30 lipca 1968 roku w Warszawie. W roku 1992 ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. W tym samym roku otrzymała także nagrodę Agencji Aktorskiej „Passa”, a także główną nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych za rolę matki w „Pelikanie” Augusta Strindberga.

Na dużym ekranie debiutowała wcześniej niż w teatrze, bo już w 1989 roku – wcielając się w epizodyczną rolę córki jednego z bohaterów filmu „Nocny gość”. Ogólnopolską sławę i rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Izabeli Brzozowskiej w serialu TVN „Na Wspólnej”, w którą wciela się od 2002 roku. W 2005 roku wzięła udział w pierwszej edycji „Tańca z gwiazdami” (występując w parze z Robertem Kochankiem), w której zajęła piąte miejsce. Była także jedną z założycielek fundacji Stop Przemocy – o Godność Człowieka.

Anna Korcz występowała w komedii teatralnej „Przygoda z ogrodnikiem” z Michałem Sitarskim, Anną Muchą, Bogdanem Kalusem i Katarzyną Cichopek. To przedstawienie o małżeństwie, które marzyło o karierze aktorskiej, która nie poszła im jednak najlepiej.

„Petarda” z Anną Korcz, czyli wybuchowa farsa w reż. Jerzego Bończaka

Aktorkę możemy obecnie zobaczyć w komedii „Petarda”! To nowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie, w której śledzimy losy niewiernego męża, jego żony i całej masy przypadkowcyh ludzi, którzy zakłócą plany romantycznej schadzki. Anna Korcz wciela się w tym spektaklu w rolę zdradzanej żony, która nie da sobie w kaszę dmuchać! 

Anna Korcz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.