Artysta

Łukasz Borowiecki

Bio

Łukasz Borowiecki to prawdziwy człowiek orkiestra: producent muzyczny, kompozytor i multiinstrumentalista. Jest jednym z założycieli grupy Jamal. W duecie z Pawłem Domagałą podbili serca publiki swoją muzyką, a sam Borowiecki ciągle idzie po więcej!

W muzyce łączy tradycję i zamiłowanie do instrumentów akustycznych z nutką muzyki elektronicznej, eksperymentalnej i klubowej – tworzy je z pomocą wyrafinowanych narzędzi i współczesnych technik studyjnych, otwierających przestrzeń dla nowych środków wyrazu. Idealnym podsumowaniem jego kariery będzie stwierdzenie „z niejednego pieca chleb jadł”.

Łukasz Borowiecki jest współzałożycielem (u boku Tomka Mioduszewskiego) popularnego w Polsce zespołu Jamal. Grupa powstała w Radomiu, czyli rodzinnym mieście obydwu panów, w 1999 roku. Mimo wielu sukcesów Łukasz opuścił skład zespołu w 2002 roku i dołączył do jazzowego kwartetu Jarosława Bothura. W 2012 roku wyprodukował płytę „Myśliwiecka” autorstwa Artura Andrusa. Album sprzedał się w zawrotnym nakładzie 70 tys. egzemplarzy, zyskując tytuł najczęściej sprzedawanego i najchętniej kupowanego krążka w 2012 roku.

Łukasz Borowiecki z Pawłem Domagałą

Artysta ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny rozrywkowej. Poza ogromnym wpływem na twórczość zespołu Jamal do sukcesów możemy doliczyć jeszcze: potrójną platynę płyty „Myśliwiecka”, wydanej wspólnie z Arturem Andrsuem; muzykę do spektakli „Makbet”, „Bohaterowie”, „Tango” i wiele, wiele więcej. Dziś Łukasz Borowiecki najbardziej znany jest ze współpracy z Pawłem Domagałą. Razem z nim wydał dwie płyty. Pierwszą z nich - "1984" - promowała trasa koncertowa pod tym samym tytułem.

Bilety

Łukasz Borowiecki - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.