Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Łukasz Borowiecki

Bio

Łukasz Borowiecki to prawdziwy człowiek orkiestra: producent muzyczny, kompozytor i multiinstrumentalista. Jest jednym z założycieli grupy Jamal. W duecie z Pawłem Domagałą podbili serca publiki swoją muzyką, a sam Borowiecki ciągle idzie po więcej!

W muzyce łączy tradycję i zamiłowanie do instrumentów akustycznych z nutką muzyki elektronicznej, eksperymentalnej i klubowej – tworzy je z pomocą wyrafinowanych narzędzi i współczesnych technik studyjnych, otwierających przestrzeń dla nowych środków wyrazu. Idealnym podsumowaniem jego kariery będzie stwierdzenie „z niejednego pieca chleb jadł”.

Łukasz Borowiecki jest współzałożycielem (u boku Tomka Mioduszewskiego) popularnego w Polsce zespołu Jamal. Grupa powstała w Radomiu, czyli rodzinnym mieście obydwu panów, w 1999 roku. Mimo wielu sukcesów Łukasz opuścił skład zespołu w 2002 roku i dołączył do jazzowego kwartetu Jarosława Bothura. W 2012 roku wyprodukował płytę „Myśliwiecka” autorstwa Artura Andrusa. Album sprzedał się w zawrotnym nakładzie 70 tys. egzemplarzy, zyskując tytuł najczęściej sprzedawanego i najchętniej kupowanego krążka w 2012 roku.

Łukasz Borowiecki z Pawłem Domagałą

Artysta ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny rozrywkowej. Poza ogromnym wpływem na twórczość zespołu Jamal do sukcesów możemy doliczyć jeszcze: potrójną platynę płyty „Myśliwiecka”, wydanej wspólnie z Arturem Andrsuem; muzykę do spektakli „Makbet”, „Bohaterowie”, „Tango” i wiele, wiele więcej. Dziś Łukasz Borowiecki najbardziej znany jest ze współpracy z Pawłem Domagałą. Razem z nim wydał dwie płyty. Pierwszą z nich - "1984" - promowała trasa koncertowa pod tym samym tytułem.

Wydarzenia

03.07.2021
20:00
Paweł Domagała - Wracaj Tour 2021
Amfiteatr Twierdzy Boyen Giżycko
02.08.2021
20:00
Paweł Domagała - Wracaj Tour 2021
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.