Blog

Teledyski Pawła Domagały – świat pełen ciepła i uczuć

Asia Tarasińska
Paweł Domagała tworzy piosenki, w których zamyka życiowe doświadczenia, często pełne rodzinnego ciepła i uczuć. Teksty jego utworów chwytają za serce prostotą i atmosferą, którą tworzą. Tak samo jest z teledyskami. Do znaków rozpoznawczych wideoklipów Domagały należy krzesło i gitara. Muzyk lubi współpracować z Pawłem Łukomskim, który odpowiada za reżyserię wielu teledysków.

„Weź nie pytaj”

Teledysk do piosenki „Weź nie pytaj” zaczyna się od znajomego widoku – w kadr wchodzi uśmiechnięty Paweł Domagała, gra na gitarze i śpiewa. Jednak artysta bardzo szybko zmienia miejsce i zmieni je jeszcze wiele razy w ciągu kilku minut!

Nagranie wygląda tak jakbyśmy przekładali kartki w albumie fotograficznym, ale ruchomym. Jeszcze lepiej! W jednym kadrze widzimy dwie przestrzenie, sam Paweł Domagała wygląda tak jakby przeskakiwał do kolejnych światów. Sala, gdzie śpiewa i gra, plac zabaw, most, garaże, park, ulica, bulwary, boisko, dach, gwarny deptak pełen przechodniów, las – tam pojawia się muzyk i śpiewa „ciągle chodzę w te same miejsca”. W kinie mamy „film drogi”, a Paweł Domagała stworzył prawdziwy „teledysk drogi”!

W wideoklipie występują także inni bohaterowie. Ojciec z synem, pani sprzedająca kwiaty, chłopcy grający w koszykówkę to postaci drugoplanowe, ale muzyk każdemu poświęca chwilę uwagi. Na refren wracamy z piosenkarzem do sali, gdzie towarzyszą mu muzycy z zespołu.

„Weź nie pytaj” to rozczulająca historia o codzienności i miłości. Paweł Domagała niesie przez świat nowinę, że jest szczęśliwym facetem, bo ma ukochaną osobę u boku i dzieci. W tle piosenki możecie usłyszeć zdanie „warzywka jedz”, które u każdego słuchacza wywołuje uśmiech. Najlepszą przygodą dla niego jest codzienne życie z rodziną.

„Jestem tego wart”

„Jestem tego wart” to piosenka i teledysk, które wprowadzają nas w zupełnie inny klimat i estetykę. Czarno-biała kolorystyka klipu wprawia w nostalgiczny nastrój. Jednak pojawia się stały element świata kreowanego przez muzyka w teledyskach, czyli sam Paweł Domagała z gitarą.

Znów oglądamy różne kadry z płynnie przesuwającej się kamery. Tym razem są to krótkie historie kilku osób. W roli sprzeczającej się pary wystąpiła Agata Kulesza i Krzysztof Stelmaszyk. Bezradną matkę, która klęczy przed torbą z zakupami zagrała Zuzanna Grabowska, żona Pawła Domagały. Obserwujemy nawet scenę wypadku samochodowego.

Chociaż Paweł Domagała śpiewa „już nie ma dla nas szans” to krótkie historie przedstawione w teledysku kończą się happy endem. Jak? Zobaczcie sami!

„Popatrz na mnie”

Piosenka „Popatrz na mnie” z płyty „Wracaj” jest apelem, aby poświęcać sobie więcej uwagi. Nie można zapominać o uczuciach do drugiej osoby, bo w końcu znikną. Fraza „popatrz na mnie jak pierwszy raz” podkreśla byśmy wciąż zakochiwali się w sobie od nowa.

W pierwszym ujęciu wideoklipu widzimy dwie osoby przy stole. Ta codzienna sytuacja przekształca się jednak w niesamowity układ choreograficzny dojrzałej pary. Z płynnością i lekkością poruszamy się z bohaterami po ich mieszkaniu. Na koniec wracamy do sytuacji z pierwszego ujęcia. Czy ta taneczna historia zdarzyła się tylko w wyobraźni bohaterów?

„Łe Łe” – chłopaki też płaczą

Smutny Paweł Domagała? Taki obraz otwiera teledysk do utworu „Łe Łe”. Muzyk szuka powodów swojego przygnębienia. Przekaz jest prosty – płacz jest dla każdego, a sam artysta śpiewa „ja tam płaczę ile chcę”.

Artyście towarzyszą dwaj koledzy. W teledysku wystąpił Damian Kulec, którego znacie ze spektakli „Porwanie” oraz „Berek, czyli upiór w moherze”. Paweł Domagała z zespołem daje kolegom mały koncert w przestrzeni wypełnionej kolorowymi światłami i neonami.

„Żmijowisko”, „Milcz” i inne projekty Pawła Domagały

„Żmijowisko” to singiel Pawła Domagały z tekstem Zuzanny Grabowskiej promujący produkcję Canal+ o tym samym tytule. Muzyk zagrał w niej główną rolę. Teledysk został zmontowany z fragmentów serialu.

Utwór „Milcz” został zaadaptowany do filmu „Na chwilę, na zawsze”. Bohater Pawła Domagały zajmuje się trudną młodzieżą, a podczas jednych warsztatów poznaje wschodzącą muzyczną gwiazdę. W tym teledysku również zobaczycie kadry z filmu. Polecamy!

Paweł Domagała – Koncerty w 2022

Najlepszą okazją do poznania wszystkich muzycznych odcieni Pawła Domagały są koncerty. Wtedy muzyk może Was oczarować swoim ciepłym głosem wprost ze sceny. Do tego wystarczy mu mikrofon i gitara. Gdy usłyszycie dźwięki Waszych ulubionych utworów pamięcią możecie wrócić do teledysków. Pewnie widzieliście je nieraz. Jednak przed koncertem warto je sobie przypomnieć.

W wielu teledyskach Paweł Domagała daje nieduże „garażowe” koncerty. Czasem śpiewa wprost do kamery, czasem do innych bohaterów wideoklipu, ale nic nie pobije koncertu na żywo. Dlatego szykujcie się, bo już niebawem trasa koncertowa Wracaj Tour na Bis. Może artysta zaśpiewa właśnie w Waszą stronę?

Płyta „Wracaj” wraz pierwszą trasą okazała się niezwykłym sukcesem. Latem 2022 Paweł Domagała z Zespołem zagra koncerty pożegnalne Wracaj Tour na Bis.

Jesienią 2022 artysta wyrusza w trasę koncertową „Narnia Tour”, która będzie promować nową płytę Pawła Domagały pt. „Narnia”.

Bilety na koncerty i inne wydarzenia w 2022 znajdą Państwo w naszym repertuarze.

Bilety

17.12.2023
18:00
Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.