Blog

Teatralno-filmowa kariera Pawła Domagały

Asia Tarasińska
Paweł Domagała niedawno zajęty był pracą przy utworze „Dzieci u dziadków”. Teledysk, który wyreżyserowała jego żona Zuzanna Grabowska, możecie oglądać na YouTube. Artysta co chwilę udowadnia, że jest stworzony do muzyki. Nie zapominajmy jednak, że swoją karierę rozwija także w teatrze, filmie i kabarecie! Oczywiście zobaczycie go również w popularnych serialach. Oto artysta, który nie boi się niczego.

Teatralne role Pawła Domagały

Paweł Domagała ukończył w 2007 roku warszawską Akademię Teatralną. Lista teatrów, w których występował jest naprawdę długa, jak na wiek aktora. Domagała występował w Teatrze Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Teatrze Dramatyczny w Warszawie, Teatrze Montownia, Teatrze Powszechnym w Radomiu czy Teatrze „Polonia”. Obecnie współpracuje z warszawskim Teatrem Kwadrat. Gra tam w spektaklach „Czego nie widać” oraz „Kłamstewka”.

Ale wróćmy jeszcze na chwilę do początków teatralnej kariery Pawła Domagały! Jego sceniczny debiut miał miejsce jeszcze w liceum. Na deskach radomskiego Teatru Powszechnego zagrał Ignasia w spektaklu „Trans-Atlantyk”. Widzowie Adria Art nie raz mogli zobaczyć Pawła Domagałę w spektaklu „Między łóżkami” w reżyserii Artura Barcisia.

W komedii muzycznej „Exterminator” artysta mógł połączyć swoje talenty. Jego bohater był członkiem zespołu deathmetalowego. Chociaż grupę charakteryzuje raczej mroczna estetyka, to nie bali się wykonać własnej wersji „Kolorowych Jarmarków”. Zresztą zobaczcie sami! Może taka wersja wejdźcie na stałe na Waszą listę przebojów.

Aktor zdradził na swoim Instagramie, że jednym z jego największych marzeń zawodowych było spotkanie w pracy z Januszem Gajosem. I udało się! W kwietniu 2022 miała miejsce premiera spektaklu „Ożenek” w reżyserii wybitnego polskiego aktora, który w ostatnich latach zagrał w filmie „Body/ Ciało” oraz „Kler”.

Paweł Domagała w spektaklu „Ożenek”

Paweł Domagała na dużym ekranie

Na stronie internetowej Pawła Domagały można odnaleźć informację, że aktor „niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci”. Absolutnie się zgadzamy! Jego filmografia jest imponująca. Domagałe mogliśmy oglądać m.in. w roli Tomasza Zarównego w produkcji „Wkręceni” oraz „Wkręceni 2”, Lucjana z „Dzień dobry, kocham cię!”, Filipa z filmu „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” czy komisarza Jacka Sikora w „W jak morderstwo”. Ile to imion miał Paweł Domagała tylko w ostatnich latach! Oczywiście nie zapominamy o Marcysiu Gałeckim z „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Ale ten ostatni tytuł już kojarzycie, prawda?

Paweł Domagała w filmie „W jak morderstwo”

Koniecznie musimy Wam przybliżyć rolę filmową Pawła Domagaływ filmie „Na chwilę, na zawsze” w reżyserii Pawła Trzaskalskiego. Jest to historia spotkania byłego rockmana pracującego z trudną młodzieżą i młodej piosenkarki, która trochę się pogubiła. Film promował singiel „Milcz” Pawła Domagały z płyty „Wracaj”, które można usłyszeć na aktualnej trasie koncertowej muzyka. Aktor wystąpił obok Olafa Lubaszenki, Kingi Preis i Ireneusza Czopa.

Barwne role Domagały w serialach telewizyjnych

Telewizyjni widzowie pokochali postać beztroskiego Krzysztofa z serialu „O mnie się nie martw”. W pierwszych sezonach Paweł Domagała zagrał obok Joanny Kulig. Chociaż starał się być troskliwym ojcem, codzienne obowiązki okazywały się niejednokrotnie zbyt skomplikowane. W miłości Krzysztof też się czasem gubił. Jednak absolutna szczerość postaci ujęła niejedną osobę, nie tylko na ekranie.

Do ważniejszych ról serialowych Pawła Domagały należy też zaliczyć głównego bohatera w „Żmijowisku” na podstawie książki Wojciecha Chmielarza. Kryminał to gatunek, w którym rzadko można oglądać aktora, dlatego warto przyjrzeć się tej produkcji. Co odkryje przed Wami Paweł Domagała? Zdradzimy Wam jeszcze jedno, choć pewnie nie będziecie zaskoczeni. Także przy tym projekcie aktor dołożył muzyczną cegiełkę. Do serialu powstał singiel o tym samym tytule.

Paweł Domagała w kabarecie

W Kabarecie na Koniec Świata działającym przy Laboratorium Dramatu aktor i muzyk wcielał się w bezczelnego konferansjera. Jest również autorem wielu skeczy. Od 2021 roku działa w Teatrzyku Gędźba, obok swojej żony Zuzanny Grabowskiej, Wojciecha Solarza, Michaliny Sosny i wielu innych aktorów.

Koncerty Pawła Domagały w 2022 roku

Jeśli nie możecie doczekać się spotkania z twórczością Pawła Domagały mamy dla Was prosty przepis. W wolne wieczory przypomnijcie sobie stopniowo filmowe i serialowe role aktora. Może coś przegapiliście – więc będzie okazja, by wszystko nadrobić! Następny krok to wizyta w teatrze. Spektakle, w których gra artysta trafią w gusta wielu widzów! Lekkie, zabawne, w sam raz na przyjemny wieczór.

Ostatni i najfajniejszy przystanek to koncert! Muzyka na żywo, ciepły głos artysty i oczywiście on sam przed Wami na scenie. Co Wy na to? Korzystajcie śmiało z naszego przepisu. Na naszej stronie internetowej znajdziecie bilety na koncerty najlepszych polskich artystów – w tym Pawła Domagały! Spotkajmy się pod sceną - będziemy tańczyć całą noc, tak jak bohaterowie piosenki „Dzieci u dziadków”.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.