Blog

„Trwaj chwilo, trwaj” – koncert Elżbiety Adamiak z nowym repertuarem!

Ola Malich
Elżbieta Adamiak, niezwykła artystka poezji śpiewanej, zaprasza na wieczory pełne emocji i pięknych melodii. Koncerty „Trwaj, chwilo, trwaj” to okazja by usłyszeć największe przeboje Elżbiety, takie jak "Jesienna zaduma" czy "Rozmowa przy ściemnionych światłach". Jednak to nie wszystko - artystka przedstawi także kompozycje z jej najnowszego albumu "Zbieram siebie", które z pewnością dodadzą uroku temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Kim jest Elżbieta Adamiak?

Elżbieta Adamiak to polska piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka związana z poezją śpiewaną. W 1970 roku ukończyła łódzką Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała naukę gry na gitarze klasycznej w Państwowym Liceum Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, a potem na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak przerwała studia na trzecim roku, aby skoncentrować się na śpiewaniu.

Zadebiutowała na scenie w 1974 roku podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „Yapa" w Łodzi. Przeprowadziła się do Krakowa, gdzie nadal działała w środowisku piosenki i kultury studenckiej, współpracując z takimi artystami jak: Waldemar Chyliński, Jacek Cygan i Jacek Kaczmarski, oraz grupami – Nasza Basia Kochana i Wolna Grupa Bukowina.

Elzbieta Adamiak - koncerty Trwaj chwilo, trwaj

Elżbieta Adamiak zdobyła wiele nagród na festiwalach, w tym na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1975 roku, gdzie otrzymała wyróżnienie za debiut piosenkarski i kompozytorski. Brała udział również w Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej „FAMA" w Świnoujściu. W 2002 roku otrzymała „Złoty Indeks" na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie za zasługi dla środowiska studenckiego.

Poza koncertami w Polsce, Elżbieta Adamiak często występowała za granicą, od Münster i Kolonii, po Nisz, Pragę i Budapeszt. Odbyła również tournée po Australii w 1993 roku oraz miała koncerty w USA, Paryżu, Kolonii i Wuppertalu. Warto dodać także, że jest żoną Andrzeja Poniedzielskiego, znanego artysty estradowego, z którym od 1995 roku prowadzi Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia".

Elżbieta Adamiak – „Trwaj chwilo, trwaj”

Elżbieta Adamiak wyróżnia się podejmowaniem znaczących i ważnych przedsięwzięć, co – choć ogranicza jej pole propozycji – nie wpływa negatywnie na liczbę fanów i fanek. Mało tego – ta liczba wciąż rośnie. Albumy artystki cieszą się dużym zainteresowaniem, a jej koncerty przyciągają tłumy widzów i widzek pragnących nietuzinkowej rozrywki. Jako artystka emanuje nieuchwytną siłą, co poza jej niezaprzeczalnymi umiejętnościami w zakresie warsztatu, przyciąga uwagę coraz to nowych słuchaczy.

Najnowszy album pt. „Zbieram siebie” – łączy starannie wybrane piosenki, które komponują się w piękną całość. Jednym z nich jest właśnie „Trwaj chwilo, trwaj” – nagrane z Adamem Nowakiem  z zespołu Raz Dwa Trzy.

Elżbieta Adamiak – koncert, bilety

„Trwaj chwilo, trwaj” – takie słowa wypowiada tytułowy bohater „Fausta” G.H. Goethergo. To także tytuł planowanego przez artystkę koncertu. Podczas występu „Trwaj chwilo, trwaj” –usłyszymy również Piotra Goljata oraz muzyków Piotra Górkę i Pawła Jabłońskiego.

Nie przegap okazji, by na żywo spotkać się z niezwykłą wrażliwością Elżbiety Adamiak. Najbliższy koncert odbędzie się 3 listopada w Poznaniu. Zarezerwuj bilety i widzimy się pod sceną!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.