Blog

Najlepsze piosenki Majki Jeżowskiej. Sprawdź czy znasz wszystkie!

Ola Malich
Majka Jeżowska to jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich piosenkarek, która od ponad 40 lat zachwyca swoim talentem i energią. Jej piosenki dla dzieci i dorosłych mają status kultowych i są często śpiewane na rodzinnych imprezach, festynach i koncertach. Sprawdź, które utwory znalazły się w TOP5 najlepszych utworów Majki Jeżowskiej. Znasz je wszystkie?

Majka Jeżowska na żywo

Majka Jeżowska nie zwalnia tempa i mimo 40 lat na scenie nadal aktywnie koncertuje. Trasa jubileuszowa „A ja wolę 40 lat”, podczas której artystka śpiewa swoje największe przeboje w nowych, rockowych aranżacjach, to okazja dla fanów, by ponownie zanurzyć się w świecie dźwięków, które od dziesięcioleci współtworzą klasykę polskiej muzyki rozrywkowej. Nie przegap wyjątkowej okazji, by zobaczyć Majkę Jeżowską na żywo i zarezerwuj bilety już dziś!

Kim jest Majka Jeżowska?

Majka Jeżowska urodziła się 25 maja 1960 roku w Nowym Sączu. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu oraz Wydział Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się w klasie Krystyny Prońko. Jest piosenkarką, kompozytorką, scenarzystką i reżyserką. Jest również ambasadorką dobrej woli UNICEF i kawalerem Orderu Uśmiechu.

Majka Jeżowska zadebiutowała w 1978 roku na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, gdzie zdobyła nagrodę ZAKR-u. W 1981 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie została wokalistką zespołu Heat N Serve. W 1984 roku nagrała piosenkę „Rats on a Budget”, która wygrała międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez i była emitowana w MTV.

Majka Jezowska - top 5 piosenek

W tym samym roku Majka Jeżowska wróciła do Polski i nagrała piosenkę „A ja wolę moją mamę” do tekstu Agnieszki Osieckiej, która stała się jej pierwszym wielkim przebojem. Na jej podstawie powstał album i musical o tym samym tytule. W późniejszych latach Majka Jeżowska współpracowała z Jackiem Cyganem (który stworzył libretto do musicalu) i wypromowali wspólnie wiele młodych gwiazd, takich jak: Papa Dance, Kasia i Magda Fronczewskie, Anna Jurksztowicz czy Krzysztof Antkowiak.

W 1994 roku Majka Jeżowska założyła własną firmę fonograficzną JaMajkaMusic, pod której skrzydłami wydała kilkanaście swoich albumów dla dzieci i zorganizowała kilka tysięcy koncertów. Jej piosenki są pełne humoru, fantazji i pozytywnego przekazu.

Jakie są top 5 przebojów Majki Jeżowskiej?

Majka Jeżowska ma w swoim dorobku wiele piosenek, które zapisały się w historii polskiej muzyki. Niełatwo wybrać tylko pięć z nich, ale postaraliśmy się stworzyć mały ranking, oparty na popularności, nagrodach i sentymencie. Sprawdź, co znalazło się wśród naszych propozycji do TOP5 utworów Majki Jeżowskiej!

1.     „A ja wolę moją mamę”

Tego utworu nie mogło zabraknąć. Na pierwszym miejscu w naszej „topce” mamy „A ja wolę moją mamę” – to piosenka, która przyniosła Majce Jeżowskiej sławę i uznanie. Jest to wzruszająca i zabawna opowieść o miłości dziecka do matki. Piosenka ma prosty i chwytliwy refren, który każdy zna i potrafi zaśpiewać. Choć utwór (podobnie jak śpiewająca go Majka) emanuje pozytywną energią, to historia tego utworu jest bardzo przykra – piosenka powstała jako pokłosie rozstania Jeżowskiej z mężem, który ją dotkliwie pobił.

2.     „Wszystkie dzieci nasze są”

Następnym utworem w rankingu jest słynne „Wszystkie dzieci nasze są”. Kawałek, który stał się hymnem solidarności i tolerancji. Jest to apel, by nie dzielić społeczeństwa na lepsze i gorsze osoby ze względu na pochodzenie, kolor skóry czy przynależność etniczną. Piosenka podkreśla, że wszystkie dzieci są równe i mają prawo do szczęścia i miłości. Znana jest w całej Polsce, ale również przez Polonię w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wiedniu, Hamburgu, Kolonii, Zurichu i innych miejscach.

3.     „Najpiękniejsza w Klasie”

Bohaterowie tej pięknej ballady o młodzieńczym uczuciu „Hulali po polu i pili kakao”. Tak właśnie, „Najpiękniejsza w Klasie” – to trzecia piosenka w naszym TOP5. To historia zbierająca jakby wspomnienia szkolne młodego chłopaka. Artystka śpiewa o pierwszej miłości i przeżyciach z nią związanych. Większość młodych osób może się utożsamić z historią z piosenki – każdy przecież przeżywał kiedyś pierwszą miłość i pamięta „nogi z waty” czy „mokre dłonie”.

4.     „Do słońca”

Jest to zachęta do podążania za swoimi marzeniami i nie poddawania się trudnościom. Piosenka „Do słońca” – numer 4 w naszym rankingu – jest pełna optymizmu i zachęty do uwierzenia w siebie. Piosenka ma dynamiczny i energetyczny rytm, który pobudza do działania. Ten kawałek napełnia pozytywną energią szczególnie teraz, kiedy za oknami jest szaro-buro, a temperatury nie zachęcają do przebywania na zewnątrz.

5.     „Kochany Panie Mikołaju”

I last but not least, czyli „Kochany Panie Mikołaju” – to ostatnia piosenka w naszym TOP5. Jej powstanie zawdzięczamy cudownemu tandemowi artystycznemu Jeżowska – Cygan. Jest ona nieodłącznym elementem świątecznego repertuaru. Kawałek to muzyczny list do Świętego Mikołaja, w którym dzieci proszą o prezenty i dziękują za nie. Ma ciepły i radosny klimat, wprowadzający w świąteczny nastrój.

Majka Jeżowska – koncerty „A ja wolę 40 lat”

W ostatnich latach koncerty Majki Jeżowskiej wyróżniają się świeżym i innowacyjnym podejściem do brzmienia, łączącym elementy rockowe z niesamowitą siłą sceniczną. To doskonała okazja dla miłośników muzyki, by ponownie zatopić się w dźwiękowym świecie, który od dziesięcioleci stanowi integralną część polskiej muzyki rozrywkowej.

Nie przegap tej wyjątkowej muzycznej podróży! Zarezerwuj bilety online i dołącz do świętowania jubileuszu 40-lecia kariery Majki Jeżowskiej. Przeżyjmy razem te niepowtarzalne momenty!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.