Maria Pakulnis

Bio

Na swoim koncie ma 150 różnych ról – serialowych, teatralnych i filmowych - a jej wszechstronność i talent przyciągają uwagę widzów różnych pokoleń. Za swoje wybitne kreacje aktorskie została uhonorowana nagrodą Polskiego Radia Wielki Splendor 2013.

Maria Pakulnis – debiut, role serialowe i dubbingowe

Maria Pakulnis, urodzona w 1956 roku w Giżycku, to ceniona polska aktorka o bogatym dorobku filmowym, teatralnym i radiowym. Jej kariera aktorska rozpoczęła się po ukończeniu Liceum Pielęgniarskiego w Giżycku w 1976 roku. Następnie kontynuowała ją w Warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Debiutowala podczas studiów w filmie „Dolina Issy" w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Przez lata pracowała jako aktorka w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, a następnie w renomowanych warszawskich teatrach, takich jak Teatr Współczesny, Teatr Dramatyczny, a obecnie Teatr Ateneum.

Maria Pakulnis to artystka, której talent doceniono zarówno w teatrze, jak i na ekranie. Widzowie i widzki mieli okazję podziwiać jej występy w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak „Ekstradycja," „Ojciec Mateusz," „Życie nad rozlewiskiem" czy „Na dobre i na złe". Aktorka zagrała w takich produkcjach filmowych, jak choćby komedie „Złoty środek" czy „Planeta Singli 3". Maria Pakulnis jest również znana jako aktorka dubbingowa. W jej dorobku znajdują się role w najbardziej znanych filmach – są to choćby „Psy i koty" (jako pani Brody), „101 Dalmatyńczyków II: Londyńska Przygoda" (jako Cruella de Mon) oraz „Harry Potter i Zakon Feniksa" (jako profesor Sybilla Trelawney).

Maria Pakulnis w komediach teatralnych

Maria Pakulnis nadal występuje na scenach teatralnych i wciąż pozostaje aktywną artystką, cieszącą się uznaniem zarówno w świecie filmu, jak i teatru. Mieliśmy już przyjemność wystawiania spektakli z udziałem tej aktorki – była to komedia „Kochanie, wróciłem”. A obecnie można ją oglądać – razem z m.in. Michałem Mikolajczakiem czy Michaliną Sosną – w przedstawieniu „Żona potrzebna od zaraz”.

Maria Pakulnis - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.