Bilety

Giżycko - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Giżycko to miasto położone w północno-wschodniej Polsce, nazywane często polską stolicą żeglarstwa. W latach średniowiecznych obszar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich opanowali Krzyżacy, stąd też obecność pokrzyżackich zabudowań – m.in. szczątków zamku. Na początku XVIII wieku w wyniku epidemii dżumy wymarła niemal cała ludność miasteczka. Jeszcze w rok po zakończeniu II wojny światowej funkcjonowała nazwa „Lötzen” (urzędowo w spolszczonej wersji Lec). Obecna nazwa to hołd oddany Gustawowi Gizewiuszowi (rodowe nazwisko – Giżycki).

Jest często obieraną przez Polki i Polaków destynacją wakacyjno-wypoczynkową ze względu na jego atrakcyjne położenie – pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Jednak Giżycko to nie tylko kurort ale także znakomite miejsce pełne różnych wydarzeń kulturalnych – zarówno komedii teatralnych, jak również koncertów i występów kabaretowych.

Koncerty w Giżycku

Najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej charakterystycznym miejscem Giżycka jest bez wątpienia Amfiteatr Twierdzy Boyen przy ulicy Turystycznej 1. Obiekt ten mieści się pomiędzy bastionami dziewiętnastowiecznej Twierdzy Boyen w okolicy Bramy Prochowej. Od 1992 roku nieprzerwanie organizowane są tam różne festiwale i regularne wydarzenia – gości tu między innymi Polska Noc Kabaretowa. Amfiteatr zajmuje obszar o powierzchni około 1 ha, który jest całkowicie ogrodzony: z jednej strony oddzielają go wysokie na 5–8 m mury twierdzy o długości ok. 200 m, z drugiej natomiast – wysoki płot, a widownia może pomieści aż 3200 osób!

Jak dotąd zorganizowaliśmy w Amfiteatrze Twierdzy Boyen między innymi występy Kabaretu Moralnego Niepokoju, Pawła Domagały, występy Kabaretu Neo-Nówka, a także koncert Krzysztofa Zalewskiego.

Spektakle teatralne i cykliczne wydarzenia w Giżycku

Wydarzenia teatralne w Giżycku odbywają się głównie w Giżyckim Centrum Kultury (które zarządza także Amfiteatrem). Obiekt prowadzi nie tylko działalność edukacyjną, lecz także artystyczną – organizowane są tutaj liczne występy wokalne, taneczne, a także mniejsze spektakle teatralne – większe wydarzenia są przenoszone w plener – między innymi na scenę Amfiteatru.

W Giżycku rokrocznie odbywa się Ogólnopolski Giżycki Festiwal Tańca „Czar Par”. Co roku w szranki o 3 puchary staje kilkaset par tanecznych w wielu kategoriach wiekowych i klasach tanecznych. Oprócz tego, Giżyckie Centrum Kultury w każdym roku organizuje Piknik Rodzinny na plaży miejskiej, który cieszy się dużą popularnością. Program tej imprezy plenerowej jest bogaty i obejmuje występ zespołów dziecięcych, spektakle dla najmłodszych i planetarium dla dzieci. Maluchy mogą hulać w miasteczku dmuchanych zabawek i zjeżdżalni. Niewątpliwą atrakcją pikniku dla całej rodziny jest prezentacja sprzętu wojskowego, straży pożarnej, straży granicznej i innych służb ratowniczych. Można zapoznać się z parametrami sprzętu, dotknąć go i aktywnie uczestniczyć w jego użyciu.

Giżycko – kabarety w Twierdzy Boyen

Giżycki Amfiteatr Twierdzy Boyen to jednak nie sama muzyka. Na amfiteatralnej scenie zobaczyć można występy artystów i artystek kabaretowych – często pojawiają się tutaj Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Smile, jak również Kabaret Młodych Panów.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.