Magdalena Boczarska

Bio

Jedna z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia. Laureatka Orła za główną rolę kobiecą. Ma na swoim koncie wiele znaczących ról filmowych i teatralnych.

Magdalena Boczarska pochodzi z Krakowa. Właśnie tam w 2001 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Jej talent można było dostrzec już w trakcie studiów – na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi dostała nagrodę za rolę w Rajskim ogrodzie. Po studiach związała się z Teatrem Nowym w Łodzi, w którym zagrała tytułową rolę w spektaklu Kurka wodna. Od 2003 roku występuje na deskach Teatru Narodowego w Warszawie, ale współpracuje także z innymi scenami – Teatrem Buffo, Carrousel Theater w Berlinie i słowackim Teatro Tatro.

Także jej kariera telewizyjna wykracza poza granice kraju – grywa role w popularnych serialach niemieckich. Polscy telewidzowie polubili ją w roli Kici w serialu 39 i pół. U boku Marcina Dorocińskiego zagrała w serialu kryminalnym Pakt. Od 2018 roku gra w serialu Pod powierzchnią.

Największą sławę przyniosły jej jednak role kinowe. W Sztuce kochania wcieliła się w Michalinę Wisłocką, autorkę kultowego poradnika dla par. Za tę rolę otrzymała nagrodę Orła przyznawanego przez Polską Akademię Filmową. Wcześniej wystąpiła między innymi w Ostatniej rodzinie, kontrowersyjnej Różyczce oraz komedii Jak się pozbyć cellulitu.

Teatralne kreacje Magdaleny Boczarskiej

Przez ostatnie lata mogliśmy podziwiać Magdalenę Boczarską w spektaklu Ludzie inteligentni. To błyskotliwa komedia o kilku parach, które w związku z nudą postanawiają utrudnić sobie życie. Obok Magdaleny Boczarskiej w spektaklu występowały takie gwiazdy jak Iza Kuna, Bartłomiej Topa czy Szymon Bobrowski.

Magdalena Boczarska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.