Blog

Co kawałek, to hit! Mrozu - na czym polega jego fenomen?

Aleksandra Malich
Zaczynał od „Milionów monet”, a teraz sam „to, co traci kolor zamienia w złoto”. Na czym polega fenomen polskiego piosenkarza i kompozytora? Sprawdźmy, co sprawia, że Mrozu z piosenki na piosenkę zyskuje kolejnych fanów!

Mrozu – jakie były jego początki?

Mrozu, a właściwie Łukasz Mróz, urodził się 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu. Tam też ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej, gdzie uczęszczał do klasy o profilu teatralnym. Występował w młodzieżowych musicalach w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart. Jest laureatem konkursu Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda”. Muzyczną karierę rozpoczął od współpracy z „Wozem” przy kawałku „Jestem imprezą”, a następnie z Natural Dread Killaz, Jamalem, EastWest Rockers, Junior Stressem, czy Molestą.

W 2009 roku wypuścił swój debiutancki krążek studyjny „Miliony monet”. Kawałek pod tym samym tytułem dość szybko zawładnął listami przebojów i podbił serca słuchaczy i słuchaczek. Kolejna płyta – „Vabank” – wydana w 2010 roku nie odniosła już tak spektakularnego sukcesu.

Później nastąpiła kilkuletnia przerwa płytowa, która potrwała do 2014 roku i piosenki „Rollercoaster”. Utwór przyniósł nie tylko nowy początek w karierze wokalisty, ale także zmianę stylu. Od tej pory Mrozu zaczął poruszać wokół soulu, jazzu, funku i R&B, co wyraźnie spodobało się fanom. Nowy krążek podbił listy przebojów i w ciągu niespełna dwóch lat pokrył się platyną. Kolejne płyty zostały zachowane w podobnej stylistyce i wszystkie – „Zew” (płyta wydana w 2017 roku), „Aura” (wydana w 2019 roku) i najnowsza płyta z tego roku – „Złote bloki” – zostały równie znakomicie przyjęte przez odbiorców.

Mrozu – fenomen na polskiej scenie muzycznej

Mrozu bez wątpienia jest jednym z najbardziej popularnych i docenianych przed słuchaczy muzykiem na polskiej scenie. W swojej działalności łączy to, co najlepsze. Jak wskazują niektórzy krytycy – można wyczuć u niego spuściznę Steviego Wondera, czy Andrzeja Zuchy. Zapewne dlatego Mrozu nie jest jedynie idolem najmłodszego pokolenia, ale podbija także serca starszych odbiorców.

W jego utworach znajdziemy zarówno liryzm, jak i wpływy trapu czy rapu. Na czym więc polega jego fenomen? Jest to kompilacja wielu składowych, ale kluczem do sukcesu w przypadku tego wokalisty niewątpliwie są talent, swoboda tworzenia oraz umiejętność otoczenia się równie zdolnymi ludźmi.

Mrozu – koncerty 2022

W 2022 roku Mrozu wyrusza w trasę koncertową, która jest połączona z promocją najnowszej płyty – „Złote bloki”. Największym singlem na płycie jest singiel „Złoto”.

Bilety na koncerty w ramach „Złotej Trasy” są już do kupienia! Wybierzcie się koniecznie na jeden z nich i sprawdźcie, jak Mrozu brzmi na żywo! Jedno jest pewne – będzie złoto!

Komentarze

Jack
Na koncercie sopockim image identyczny jak Joe Bonamassa... słabo

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.