Blog

Krzysztof Zalewski – od heavy metalu po koncerty w filharmoniach

Katarzyna Kaźmierczak
Wszystko zaczęło się od wygranej w „Idolu”. Wówczas młody Krzysztof Zalewski pod pseudonimem „Zalef” podbił serca słuchaczy. W jego muzyce można było wyczuć inspirację w mocnym, heavy metalowym brzmieniu. Z wiekiem chłonął coraz więcej inspiracji, a jego muzyka zaczęła ewoluować. Dziś możemy usłyszeć jego repertuar w klimacie rockowo/popowym na scenach całej Polski. W 2022 roku zobaczymy go na Wodecki Twist Festiwal. Jakich doświadczeń możemy się spodziewać?

Krzysztof Zalewski od początku swojej kariery piął się w górę. Bogate początki z płytą „Zeliga”, potem niesamowity one man show, gdzie Krzysztof zupełnie sam wykonywał nowe wersje zawiłych piosenek utwierdziły słuchaczy, że mają do czynienia z prawdziwym człowiekiem orkiestrą.

Przełomowym momentem w jego karierze było wydanie płyty „Złoto”, której nazwa wywróżyła sobie ozłocenie przez Związek Producentów Audio Video. Tą płytą artysta pokazał nam również zupełnie nową – cichą i subtelną – stronę.

Krzysztof Zalewski – sukcesy u boku największych muzycznych gwiazd

Kolejnym krokiem w karierze Krzysztofa Zalewskiego była płyta „Zalewski śpiewa Niemena” zagrana w wyjątkowym składzie, gdzie wystąpił m.in. z Pauliną Przybysz. Koncerty ekspresowo przeniosły się z klubów na sceny filharmonii by raczyć nas swoim urokiem w najpiękniejszych salach koncertowych w Polsce. W 2018 roku Krzysztof Zalewski za album otrzymał Fryderyka od polskiej branży fonograficznej w kategorii Nowe Wykonanie.

fot. Doroa Jurek

Jednak to nie były jedyne nagrody na jakie mógł liczyć polski artysta. W tym samym rozdaniu otrzymał Fryderyka którego odebrał razem z Dawidem Podsiadło za utwór „Początek”. Teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem. Sukces tej piosenki można zobaczyć również na platformie YouTube, gdzie wyświetlenia tego dzieła przebiły już 133 miliony!

Tego samego roku Krzysztof Zalewski wydał nowy utwór pt. „Kurier”, który promował film Władysława Pasikowskiego o takim samym tytule.

Nagrody Krzysztofa Zalewskiego

W 2020 roku artysta ponownie nas zaskoczył. Jego kolejna płyta nosiła nazwę „Zabawa”, na którym znalazły się takie przeboje jak „Annuszka” czy „Wszystko będzie dobrze”. Nowy album przyniósł Krzysztofowi Zalewskiemu aż cztery Fryderyki. Otrzymał je w kategoriach: Autor Roku, Album alternatywny pop, Producent i Teledysk Roku. Artysta nie zwolnił tempa po licznych sukcesach i już rok później mogliśmy posłuchać albumu nagranego na żywo w ramach cyklu MTV Unplugged z promującym go premierowym singlem „Ptaki”.

Krzysztof Zalewski na koncertach w 2022 roku

Nie można wymarzyć sobie lepszego połączenia niż mix wyjątkowych utworów Zbigniewa Wodeckiego i niebanalnych interpretacji Krzysztofa Zalewskiego. Każdy zna takie utwory jak „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Zacznij od Bacha”, „Pszczółka Maja” czy „Lubię wracać tam gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego, który tak mocno zapisał się w naszych sercach.

W czerwcu 2022 roku te i inne utwory zostały zinterpretowane przez muzyczne gwiazdy polskiej sceny. U boku Krzysztofa Zalewskiego pojawiły się takie osoby jak: Ralph Kaminski, Ania Rusowicz czy Natalia Szroeder. Postarają się uczcić pamięć Zbigniewa Wodeckiego na koncercie pod batutą Tomka Szymusia, który jest autorem aranżacji.

Natomiast już 11 września pojawi się wyjątkowa okazja, by usłyszeć Krzysztofa Zalewskiego w Ostródzie. Na koncercie usłyszymy zarówno największe przeboje, jak również piosenki, nad którymi Zalewski pracował w ostatnim czasie.

Bilety na koncert Krzysztofa Zalewskiego w Ostródzie już w sprzedaży. Takie wydarzenie nie może cię ominąć!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.