Artysta

Ania Rusowicz

Bio

Piosenkarka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Na tle innych współczesnych twórców Anię Rusowicz wyróżniają muzyczne i wizerunkowe nawiązania do lat 60.

Pierwotnie Ania Rusowicz czerpała pełnymi garściami z polskiej muzyki bigbitowej, którą tworzyli dawniej jej rodzice, z czasem jednak zaczęła wykorzystywać brzmienia, które na myśl przywodzą raczej psychodelicznego bluesa. Wokalistka ciągle się rozwija, nawiązując do klimatu lat 60. i 70. ubiegłego stulecia.

Matka artystki zginęła w wypadku samochodowym, kiedy Ania Rusowicz miała zaledwie 7 lat. Wychowało ją wujostwo. Nie od razu zajęła się muzyką. Najpierw zaczęła studiować farmację, z czasem zmieniła kierunek na psychologię. Studiując, zaczęła współpracować z zespołem Dezire, z którym wzięła udział w konkursie Eurowizji i nagrała płytę „Pięć smaków”. To tam artystka poznała swojego męża – perkusistę Huberta Gasiula.

Koncerty Ani Rusowicz

Kolejną płytę wydała już po rozpoczęciu solowej kariery. Album „Mój big-bit” to osobista interpretacja utworów stworzonych przez zmarłą matkę wokalistki. Także swoim wizerunkiem Ania Rusowicz starała się nawiązywać do wyglądu swojej matki w szczycie kariery. Na kolejnych albumach artystka realizowała już autorskie utwory – w 2013 wydała płytę „Genezis”, w 2016 „Retronarodzenie”, a w 2019 wydała album „Przebudzenie”, który promował singiel pod tym samym tytułem. Utwory Ani Rusowicz z tego albumu można usłyszeć na koncertach w ramach trasy „Przebudzenie”. Inspiracją do powstania tej płyty była podróż Rusowicz do Nowego Orleanu.

Ania Rusowicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.