Blog

Daria Zawiałow – śpiewający wulkan energii

Marta Fortowska
Wokalistka, która łączy łagodność i ogromną charyzmę, a jednocześnie jest koncertowym wulkanem i dziewczyną pełną pozytywnej energii. Daria Zawiałow szturmem podbiła polską scenę muzyczną, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych wokalistek młodego pokolenia. Sprawdź, czego jeszcze o niej nie wiesz!

Daria Zawiałow ma 28 lat. Urodziła się w Koszalinie i tam uczestniczyła w pierwszych zajęciach muzycznych prowadzonych w tamtejszym Centrum Kultury. W 2000 roku była uczestniczką programu „Od przedszkola do Opola”, w którym wykonała utwór „Rzeka” Wolnej Grupy Bukowina. W 2007 roku wystąpiła w Dziecięcym Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki w ramach 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zdobyła w nim pierwsze miejsce, otrzymując nagrodę Tukan Junior.

alt text

Talent Darii Zawiałow

Gdy Daria Zawiałow skończyła naukę w gimnazjum, wyprowadziła się do Warszawy, aby dalszą edukację związać z liceum o profilu muzycznym. W późniejszych latach była laureatką „Szansy na sukces” (2009) oraz konkursów „Pejzaż bez Ciebie” (2014) i „Byłaś serca biciem” (2016). Współpracowała także z Marylą Rodowicz, śpiewając w jej chórkach.

Występowała w programach typu talent-show, m.in. w „Mam talent” oraz „X Factor”.

Daria Zawiałow w malinowym chruśniaku

Przełomem w karierze Darii Zawiałow był występ na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. Zaprezentowała tam utwór „Malinowy chruśniak”, który dał jej nagrodę im. Anny Jantar oraz nagrodę Polskiego Radia. Debiutancki album – „A kysz!” – zaprezentowała na koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie towarzyszyli jej Piotr Rogucki, Gaba Kulka i Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys. „Malinowy chruśniak” zapewnił jej obecność w rozgłośniach radiowych oraz na Orange Warsaw Festival. W 2019 roku Daria Zawiałow wydała swój drugim album – „Helsinki”, a na 2021 rok zaplanowana jest premiera jej trzeciego krążka – „Wojny i noce”.

„Wojny i noce” – nowa płyta Darii Zawiałow

Daria Zawiałow ma na swoim koncie współpracę m.in. z Quebonafide, Michałem Kushem oraz trasą Męskie Granie. W jej skład weszła razem z Królem i Igo w 2020 roku, przygotowując wspólnie singiel „Świt”. Brała udział w projekcie „Albo inaczej 2”, w którym młodzi popowi artyści brali na warsztat klasykę polskiego hip-hopu. W styczniu 2021 dołączyła do Radia 357 ze swoją audycją pt. „Pewex”.

Rok 2021 Daria Zawiałow rozpoczęła od wydania nowego singla – „Kaonashi”, promującego nadchodzący krążek „Wojny i noce”. Teledysk do singla powstał we współpracy z Sony Music Poland, Papaya Films i Centrum Praw Kobiet. Opowiada historię kobiety, która pada ofiarą przemocy ze strony męża i postanawia od niego odejść. Nowy materiał Darii Zawiałow spotkał się z doskonałym odbiorem wśród fanów – ma ponad 1,5 miliona wyświetleń na YouTube.

Jakie są wasze ulubione piosenki Darii? Podzielcie się z nami!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.