Blog

Raz Dwa Trzy na nowej trasie koncertowej w 2022

Aleksandra Malich
Przez ostatni rok zespół odwiedzał miasta w Polsce by świętować 30 lecie swojej działalności. W 2022 roku zespół Raz Dwa Trzy zaprasza na serię niesamowitych koncertów z piosenkami Osieckiej i Młynarskiego pt. „Człowiek czasem serce otworzy”. Dowiedz się jak zespół inspirował się tymi twórcami na przestrzeni lat!

Raz Dwa Trzy – historia zespołu

Choć zespół Raz Dwa Trzy znają niemal wszyscy fani i fanki polskiego rocka, to zapewne niewielu wie, że grupa powstała już ponad trzydzieści lat temu – bo w 1990 roku! Kapelę założyli ówcześni studenci Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze – Adam Nowak, Grzegorz Szwałek, Jacek Olejarz i Jacek Ograbek. Po trzech miesiącach istnienia zespołu – Raz Dwa Trzy zwyciężyło na 26. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W kolejnym roku grupa nagrała debiutancką płytę – „Jestem Polakiem”, a już w 1992 roku wystąpiła na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie (w tym samym roku, muzycy nagrali kolejny krążek – „To ja”, dofinansowany ze strony władz Zielonej Góry).

Od początków zespołu minęło wiele lat – zagrali w tym czasie masę rewelacyjnych koncertów i nagrali ponad 10 albumów (między innymi – „Czy te oczy mogą kłamać” z piosenkami Agnieszki Osieckiej, a także płytę „Młynarski” z 2007).

Raz Dwa Trzy – przeboje zespołu

Przez te ponad trzydzieści lat, Raz Dwa Trzy wydało wiele piosenek, które z czasem urosły do rangi prawdziwych hitów. Jednym z takich kultowych kawałków tego zespołu jest bez wątpienia „Czarna Inez” – jeden z popularniejszych i zarazem jeden z bardziej tajemniczych kawałków kapeli. Sam Adam Nowak unika dłuższych wypowiedzi o tym utworze, w Polskim Radiu na pytanie o „Czarną Inez” powiedział „dziękuję za wypowiedź”.

Innym bardzo znanym utworem jest „Czy te oczy mogą kłamać”. Choć jest to oryginalnie piosenka autorstwa Agnieszki Osieckiej, to jej wykonanie jest równie popularne, co oryginał (Jana Pietrzaka). Większość z nas pewnie się kołysało, nucąc „Czy te oczy mogą kłamać - chyba nie…”. Jest to jeden z najpiękniejszych kawałków „pod nóżkę”, a wykonaniu Raz Dwa Trzy – nabiera także poważnego i sentymentalnego wydźwięku.

Kolejnym świetnym i bardzo znanym utworem zespołu jest „Jesteśmy na wczasach”, nagrane na płycie „Młynarski”, gdzie grupa honorowała wielkiego artystę i tekściarza, jakim był Wojciech Młynarski. Ten kawałek w wykonaniu Raz Dwa Trzy, nabrał świeżości i nowego, ciekawego brzmienia.

Raz Dwa Trzy – „Człowiek czasem serce otworzy”

W 2022 roku Raz Dwa Trzy wraca do swoich mistrzów i proponuje wyjątkowy wieczór z utworami Osieckiej i Młynarskiej. Płyty „Czy te oczy mogą kłamać” oraz „Młynarski” stanowią podsumowanie muzycznych inspiracji, jakimi zespół kierował się przez lata. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Z kolei teksty Osieckiej i Młynarskiego są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Grupa przez lata zbudowała wyjątkową więź ze słuchaczami, z którymi pragnie podzielić się czymś nowym.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.