Blog

Kabaret Neo-Nówka – o tym jak skecz „Trumny” podbił Internet

Aleksandra Malich
„Bogu, wal do sznura” – w kontekście Kabaretu Neo-Nówka ten kultowy tekst z „Nieba” nie mógł się nie pojawić. Jednak w ubiegłym roku, inny skecz podbił Internet – jest to skecz „Trumny”! O co chodzi w fenomenie trumien? Gdzie zobaczymy Neo-Nówkę w 2023? Sprawdźcie koniecznie!

Początki Kabaretu Neo-Nówka

Ponad dwadzieścia lat temu we Wrocławiu swoje siły połączyli Roman Żurek (lider i autor tekstów), Michał Gawliński (najmłodszy w grupie, chociaż – jak mówią sami artyści – „cały czas mu się wydaje, że w końcu dogodni chłopaków”) i Michał Paszczyk (który w 2007 roku opuścił kabaret i na jego miejsce przyszedł główny wykonawca piosenek Neo-Nówki Radosław Bielecki). Od tej pory tych trzech panów tworzy skecze, z których część urosła już do rangi kultowych.

Naprawdę długo można wymieniać kultowe produkcje Neo-Nówki. Do najbardziej znanych należą: skecz o Księdzu i Kościelnym, alternatywna wersja Teleexpressu, „Poczta” oraz skecze z Wandzią w roli głównej. No i oczywiście „Niebo”, z którego pochodzi słynny tekst „Bogu, wal do sznura”.

Panowie uprawiają satyrę polityczną i społeczną, jednak nie taką zwykłą – jak wiele kabaretów, ale w swoim stylu. Cechuje ich naturalność i bezkompromisowość. Z gracją i lekkością obśmiewają wszechogarniające nas absurdy.

Skecz Kabaretu Neo-Nówka – „Trumny”

Kabaret Neo-Nówka słynie z kontrowersyjnych skeczy. W 2022 roku jeden ze skeczów Neo-Nówki zaczął prawdziwie podbijać internetowe portale. O jakiej produkcji mowa? Oczywiście o skeczu „Trumny”! Na czym polega jego fenomen? Sprawdźmy!

Skecz jest rozmową dwóch nieboszczyków z sąsiednich kwater – Piotrka i Mariana, którzy leżą na rozrywkowej alejce na cmentarzu. Jak zwykle – z gracją, naturalnością i bezkompromisowością podchodzą do tematu śmierci. Widzki i widzowie mogą się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, a przede wszystkim z dystansem podejść do odejścia swoich najbliższych, bo jak pokazują panowie z Neo-Nówki – na cmentarzu też może być wesoło.

Organizowane są „śmierciny”, a „Anka to pierwsza łyżwa na cmenatrzu”. W typowym neonówkowym stylu panowie obśmiewają obecną sytuację polityczną kraju. Porównują czas Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej do rządów Prawa i Sprawiedliwości, dając aluzje, że widać wiele podobieństw. Na koniec panowie Piotrek i Marian stoją u bram niebios, gdzie rozstrzygnąć się mają ich losy.

Ile do tej pory wyświetleń uzyskał skecz "Trumny" w serwisie YouTube? Ponad 6 mln!

Tradycje Polskie - nowy program Neo-Nówki w 2023! Bilety na kabaret 

Jeśli chcecie zobaczyć kabaret Neo-Nówka skecz na żywo – koniecznie sprawdźcie, gdzie wystąpi w 2023 roku. Panowie z Neo-Nówki powracają z nowym programem "Tradycje Polskie", by znów udowodnić polskiej publiczności, że potrafię żartować z wielu rzeczy. Zarezerwuj bilety na kabaret Neo-Nówka - występy tej trójki z pewnością rozbawią Was do łez!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.