Bilety

Dąbrowa Górnicza - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Goło i Wesoło

Spektakl Teatru Gudejko

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 07.10.2024

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 19.05.2024

Porwanie - komedia Artura Barcisia

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 15.09.2024

Zaręczony pogrąŻony

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 28.09.2024

Goło i Wesoło

Spektakl Teatru Gudejko

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery...

Zobacz więcej

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

Paweł Domagała – stand-up „Zresztą nieważne” Paweł postanowił zrobić sobie prezent na 40. urodziny i zadebiutować z własnym programem stand-upowym!...

Zobacz więcej

Porwanie - komedia Artura Barcisia

Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.Człowiek bez...

Zobacz więcej

Zaręczony pogrąŻony

Czy zaręczyny mogą stać się dla mężczyzny początkiem końca? Czy koniec może stać się dla mężczyzny nowym początkiem? Czy...

Zobacz więcej

Dąbrowa Górnicza to największe miasto województwa śląskiego. Ponadto zajmuje 10 miejsce w rankingu największych miast w Polsce! Użycie po raz pierwszy nazwy „Dąbrowa” odnotowują dokumenty parafialne kościoła Świętej Trójcy w Będzinie w 1655 roku. Miasto słynie przede wszystkim ze swoich przemysłowych korzeni – w Dąbrowie Górniczej znajduje się słynna Huta Katowice.

Miasto znane jest zarówno z ciekawej historii, jak i wielu wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, takich jak spektakle teatralne, koncerty i kabarety. Jednym z flagowych wydarzeń Dąbrowy Górniczej jest Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi. Jego historia sięga 2008 roku, a idea kultywowania tradycji i folkloru oraz pielęgnowania tożsamości kulturowej nie zmieniła się do dziś.

Sprawdź na jakie wydarzenia kulturalne w Dąbrowie Górniczej warto kupić bilety i zaplanuj swój 2023 i 2024 rok.

Teatr w Dąbrowie Górniczej – spektakle, repertuar i bilety

Dąbrowa Górnicza to miasto w którym oferta kulturalna jest bardzo zróżnicowana i nieustannie się poszerza. W repertuarze Dąbrowy Górniczej znajdziemy wiele propozycji spektakli teatralnych, koncertów, przedstawień kabaretowych oraz cyklicznych imprez i festiwali. Część wydarzeń ma charakter imprez plenerowych, jednak najszerszy repertuar wydarzeń dotyczy sal. Do najpopularniejszych należą Pałac Kultury Zagłębia, Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum oraz Dom Kultury Ząbkowice. W nich odbywają się spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych widzów.

Kluby muzyczne i koncerty w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza to nie tylko spektakle teatralne, ale również muzyka. Nie bez powodu w 2012 roku odsłonięta została ławeczka Jimi’ego Hendrixa, uważanego za najwybitniejszego gitarzystę wszech czasów. Koncerty i festiwale muzyczne w Dąbrowie Górniczej odbywają się zarówno w dużych salach, jak i mniejszych klubach muzycznych. ROCK OUT i Klub Muzyczny Komitywa organizują koncerty wielu ciekawych artystów.

Pałac Kultury Zagłębia i Dom Kultury Ząbkowice

Pałac Kultury Zagłębia jest kulturalnym sercem Dąbrowy Górniczej. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w 1958 roku (wówczas pod nazwą Dom Kultury Zagłębia). W międzyczasie nazwa i funkcje obiektu były wielokrotnie zmieniane. Znajdowała się w nim między innymi Miejska Biblioteka Publiczna, Galeria Plastyki, Zagłębiowska Scena Muzyczna oraz Orkiestra Kameralna. W latach 2011-2014 budynek Pałacu Kultury Zagłębia przeszedł generalny remont. Od wielu jest zatem miejscem skupiającym kulturalne życie mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic. W Pałacu Kultury Zagłębia odbywają się znakomite spektakle teatralne, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Już teraz sprawdzić można repertuar na 2023 i 2024 rok! Bilety na wydarzenia w Pałacu Kultury Zagłębia można zarezerwować na naszej stronie.

Dom Kultury Ząbkowice to kolejny obiekt kulturalny na mapie Dąbrowy Górniczej. W 2008 roku został na stałe przyłączony do Pałacu Kultury Zagłębia. Działalność oświatowo-kulturalną prowadził już w 1954 roku. Obecnie również posiada bogatą ofertę kulturalną, w tym spektakle, koncerty, wystawy, festyny i wiele innych.

Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum – koncerty i kabarety w Dąbrowie Górniczej

Hala otwarta została w 2004 roku i jest w stanie pomieścić prawie 3000 widzów! Pod względem wielkości zajmuje drugie miejsce w województwie śląskim. Hala zlokalizowana jest w centrum miasta (Park Hallera) co czyni ją dobrze widoczną i dostępną dla dużej liczby ludzi. Hala w Dąbrowie Górniczej spełnia nie tylko funkcje sportowe, ale jest również idealnym miejscem na koncerty i przedstawienia kabaretowe. W Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum występowały dotychczas legendy polskiej sceny kabaretowej, na przykład Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki i Kabaret Moralnego Niepokoju.

Festiwale i wydarzenia cykliczne w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza słynie również z różnorodnych wydarzeń cyklicznych. Jednym z najbardziej znanych jest Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi. Uczestnikami festiwalu są amatorskie grupy folklorystyczne z całego kraju. Na festiwal składają się konkursy, występy zespołów pieśni i tańca oraz warsztaty. Festiwal Ludzi Aktywnych, Dębowy Maj Festiwal, Festiwal Smaków Świata to tylko kilka z przedsięwzięć realizowanych na terenie Dąbrowy Górniczej. Podczas cyklicznych imprez odbywają się koncerty, różnego rodzaju pokazy i występy. Zarezerwuj bilety i przeżyj z nami najciekawsze wydarzenia kulturalne!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.