Bilety

Dąbrowa Górnicza - koncerty, teatr, kabarety, 2023, 2024

Bilety

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 24.03.2023

O mało co... - Anna Mucha i Filip Bobek w kultowej komedii

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 29.04.2023

Ludzie inteligentni

Czyli kto kocha, ten błądzi…

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 13.05.2023

Między łóżkami

Komediowy kurs kochania w reż. A. Barcisia

  • Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza
  • 10.06.2023

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

Jedna z najpopularniejszych na świecie komedii autorstwa cenionego i szanowanego Robina Hawdona. „Ślub doskonały” to błyskotliwa historia o dylemacie miłosnym...

Zobacz więcej

O mało co... - Anna Mucha i Filip Bobek w kultowej komedii

„O mało co…” Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie! Kiedy...

Zobacz więcej

Ludzie inteligentni

Czyli kto kocha, ten błądzi…

To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi…Faza...

Zobacz więcej

Między łóżkami

Komediowy kurs kochania w reż. A. Barcisia

Sześć pokojów i sześć par, które różnią się od siebie absolutnie wszystkim. Sporo wzruszeń, jeszcze więcej śmiechu, a w centrum...

Zobacz więcej

Dąbrowa Górnicza to największe miasto województwa śląskiego. Ponadto zajmuje 10 miejsce w rankingu największych miast w Polsce! Użycie po raz pierwszy nazwy „Dąbrowa” odnotowują dokumenty parafialne kościoła Świętej Trójcy w Będzinie w 1655 roku. Miasto słynie przede wszystkim ze swoich przemysłowych korzeni – w Dąbrowie Górniczej znajduje się słynna Huta Katowice.

Miasto znane jest zarówno z ciekawej historii, jak i wielu wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, takich jak spektakle teatralne, koncerty i kabarety. Jednym z flagowych wydarzeń Dąbrowy Górniczej jest Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi. Jego historia sięga 2008 roku, a idea kultywowania tradycji i folkloru oraz pielęgnowania tożsamości kulturowej nie zmieniła się do dziś.

Sprawdź na jakie wydarzenia kulturalne w Dąbrowie Górniczej warto kupić bilety i zaplanuj swój 2023 i 2024 rok.

Teatr w Dąbrowie Górniczej – spektakle, repertuar i bilety

Dąbrowa Górnicza to miasto w którym oferta kulturalna jest bardzo zróżnicowana i nieustannie się poszerza. W repertuarze Dąbrowy Górniczej znajdziemy wiele propozycji spektakli teatralnych, koncertów, przedstawień kabaretowych oraz cyklicznych imprez i festiwali. Część wydarzeń ma charakter imprez plenerowych, jednak najszerszy repertuar wydarzeń dotyczy sal. Do najpopularniejszych należą Pałac Kultury Zagłębia, Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum oraz Dom Kultury Ząbkowice. W nich odbywają się spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych widzów.

Kluby muzyczne i koncerty w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza to nie tylko spektakle teatralne, ale również muzyka. Nie bez powodu w 2012 roku odsłonięta została ławeczka Jimi’ego Hendrixa, uważanego za najwybitniejszego gitarzystę wszech czasów. Koncerty i festiwale muzyczne w Dąbrowie Górniczej odbywają się zarówno w dużych salach, jak i mniejszych klubach muzycznych. ROCK OUT i Klub Muzyczny Komitywa organizują koncerty wielu ciekawych artystów.

Pałac Kultury Zagłębia i Dom Kultury Ząbkowice

Pałac Kultury Zagłębia jest kulturalnym sercem Dąbrowy Górniczej. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w 1958 roku (wówczas pod nazwą Dom Kultury Zagłębia). W międzyczasie nazwa i funkcje obiektu były wielokrotnie zmieniane. Znajdowała się w nim między innymi Miejska Biblioteka Publiczna, Galeria Plastyki, Zagłębiowska Scena Muzyczna oraz Orkiestra Kameralna. W latach 2011-2014 budynek Pałacu Kultury Zagłębia przeszedł generalny remont. Od wielu jest zatem miejscem skupiającym kulturalne życie mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic. W Pałacu Kultury Zagłębia odbywają się znakomite spektakle teatralne, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Już teraz sprawdzić można repertuar na 2023 i 2024 rok! Bilety na wydarzenia w Pałacu Kultury Zagłębia można zarezerwować na naszej stronie.

Dom Kultury Ząbkowice to kolejny obiekt kulturalny na mapie Dąbrowy Górniczej. W 2008 roku został na stałe przyłączony do Pałacu Kultury Zagłębia. Działalność oświatowo-kulturalną prowadził już w 1954 roku. Obecnie również posiada bogatą ofertę kulturalną, w tym spektakle, koncerty, wystawy, festyny i wiele innych.

Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum – koncerty i kabarety w Dąbrowie Górniczej

Hala otwarta została w 2004 roku i jest w stanie pomieścić prawie 3000 widzów! Pod względem wielkości zajmuje drugie miejsce w województwie śląskim. Hala zlokalizowana jest w centrum miasta (Park Hallera) co czyni ją dobrze widoczną i dostępną dla dużej liczby ludzi. Hala w Dąbrowie Górniczej spełnia nie tylko funkcje sportowe, ale jest również idealnym miejscem na koncerty i przedstawienia kabaretowe. W Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum występowały dotychczas legendy polskiej sceny kabaretowej, na przykład Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki i Kabaret Moralnego Niepokoju.

Festiwale i wydarzenia cykliczne w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza słynie również z różnorodnych wydarzeń cyklicznych. Jednym z najbardziej znanych jest Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi. Uczestnikami festiwalu są amatorskie grupy folklorystyczne z całego kraju. Na festiwal składają się konkursy, występy zespołów pieśni i tańca oraz warsztaty. Festiwal Ludzi Aktywnych, Dębowy Maj Festiwal, Festiwal Smaków Świata to tylko kilka z przedsięwzięć realizowanych na terenie Dąbrowy Górniczej. Podczas cyklicznych imprez odbywają się koncerty, różnego rodzaju pokazy i występy. Zarezerwuj bilety i przeżyj z nami najciekawsze wydarzenia kulturalne!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.