Katarzyna Żak

Bio

Spełniona aktorka, wokalistka, żona Cezarego Żaka, matka dwóch córek – Aleksandry i Zuzanny. Pochodzi z Torunia. Absolwentka wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zawsze uśmiechnięta. Serca widzów podbiła rolą Solejukowej w serialu „Ranczo”.

Katarzyna Żak gra w filmach, serialach, spektaklach i przedstawieniach telewizyjnych. Popularność przyniosła jej rola w serialu „Miodowe lata”, gdzie zagrała u boku męża – Cezarego Żaka. Jedną z największych metamorfoz przeszła w serialu „Ranczo”. Wcieliła się w Kazimierę Solejukową – kobietę z niedużej wsi, z kilkorgiem dzieci, mężem pijakiem, ale o niezwykłym potencjale, także naukowym. Zagrała również w serialu politycznym „Ucho PrezesaRoberta Górskiego. Wcieliła się w posłankę Jolantę Szczypińską.

Ma na swoim koncie trzy solowe płyty. Pierwszą z nich była „Młynarski JAZZ”. W 2016 roku został wydany krążek „Bardzo przyjemnie jest żyć”, do którego teksty pisali m.in. Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. 2019 rok przyniósł płytę „Miłosna Osiecka”, do której aktorka wybrała swoje ulubione utwory Agnieszki Osieckiej.

„Ostra jazda” z Katarzyną Żak

Widzowie Adria Art mogą zobaczyć Katarzynę Żak w spektaklu „Ostra jazda” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego z warszawskiego Teatru Komedia. To spektakl o małżeństwie, które nagle traci pracę i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wpada więc na szalony pomysł, by w domowych warunkach nakręcić film pornograficzny. Katarzyna Żak, która wciela się w główną bohaterkę, zasiada na krześle reżyserskim we flanelowej koszuli i stara się wykrzesać z zatrudnionych aktorów energię potrzebną w seksbiznesie. Wraz z aktorką zobaczymy na scenie m.in. Martę Wierzbicką, Jana Jankowskiego, Mirosława Bakę i Przemysława Sadowskiego.

Katarzyna Żak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.