Blog

Anna Mucha producentką? Aktorka znów zaskakuje

Aleksandra Malich
Aktorka, że mucha nie siada! – tymi słowami można by krótko opisać przebojową Annę Muchę. Wszyscy i wszystkie kojarzymy ją z roli Magdy Marszałek w popularnej telenoweli „M jak Miłość”, ale czy wszyscy wiemy, czym zajmuje się obecnie? Przekonajmy się!

Kim jest Anna Mucha?

Anna Mucha nie jest aktorką profesjonalną (ponieważ nie ukończyła żadnej szkoły o profilu aktorskim). Po ukończeniu Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Talentu i charyzmy nie można jej odmówić. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w całej Polsce – szczególną sławę przyniosła jej rola Magdaleny Marszałek (obecnie Budzyńskiej) w popularnym tasiemcu „M jak Miłość”.

Anna Mucha zadebiutowała na dużym ekranie już w wieku dziewięciu lat – wystąpiła wówczas w produkcji Andrzeja Wajdy – „Korczak” jako Sabinka. Już rok później pojawiła się w filmie Krzysztofa Tchórzewskiego, wcielając się w główną postać – Karolinę Szymańską. Następnie wystąpiła w filmie światowej sławy reżysera Stevena Spielberga „Lista Schindlera”, odgrywając rolę Danki Dresner. Zagrała również Kasię Bogdańską w „Pannie Nikt” Andrzeja Wajdy.

anna mucha

Anna Mucha zagrała także w spektaklach Teatru Telewizji i w filmach – między innymi w „Chłopaki nie płaczą”, „Młode wilki 1/2”, „Och Karol 2”, „Wkręceni 2” czy „Pitbull. Nowe porządki”. Od 2003 roku gra Magdalenę Budzyńską z d. Marszałek w serialu TVP2 „M jak Miłość”.

Anna Mucha w „M jak Miłość”

Ten popularny serial produkcji TVP2 już od ponad dwudziestu lat przyciąga przed ekrany telewizorów miliony widzów i widzek. Przez ten czas w serialu zaszło wiele zmian, a losy bohaterów i bohaterek różnie się poprzeplatały. Kilka postaci jest niezmiennych i jedną z nich jest właśnie jest postać Magdaleny Budzyńskiej z d. Marszałek. Zadebiutowała w serialu 25 listopada 2003 roku. Od tej pory wiele zmieniło się w życiu serialowej Magdy – nieudane związki i jedno małżeństwo i w końcu udany związek z adwokatem Andrzejem Budzyńskim (Krystian Wieczorek).

anna mucha

Na oczach milionów widzów i widzek Anna Mucha dojrzewała i zmieniała się z dziewczyny, którą poznać mogliśmy w pierwszych odcinkach „M jak Miłość” z nią w pełną pasji i charyzmy kobietę, którą jest obecnie – zarówno w serialu, jak i w rzeczywistości.

„Pikantni” i "O mało co..."

Nieco inną twarz Anny Muchy można zobaczyć w komedii obyczajowej Stefana Vögla „Pikantni”. Opowiada o dwóch znudzonych sobą parach – Alexie i Doris oraz Bei i Christophie, którzy, szukając bodźca mającego podnieść temperaturę w ich związkach, umawiają się na portalu randkowym na wspólną schadzkę. Pierwsze spotkanie okaże się początkiem ciekawych przygód całej czwórki i może okazać się humorystyczną refleksją na temat instytucji małżeństwa. Gwarantowany jest znakomity humor sytuacyjny, wartkie tempo i zabawne, błyskotliwe dialogi.

Warto zobaczyć tę sztukę i przekonać się na własne oczy, co wyniknie z takiego czworokąta – czy chętny do urozmaiceń Alex przekona do eksperymentu swoją sceptyczną żonę Doris? Czy postępowa Bea wpłynie na męża i będą próbować zmienić coś w swoim pożyciu intymnym? Tego dowiecie się tylko oglądając spektakl! Bilety do teatru na Pikantnych są dostępne.

Aktorka występuje również w spektaklu "O mało co...". Przewrotna komedia o zawiłych relacjach i związanych z nimi kombinacjach. Obok Anny Muchy grają Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Iwańska, Filip Bobek i Michał Sitarski

Anna Mucha w spektaklu „Przygoda z ogrodnikiem” - bilety 2023

Zupełnie inne oblicze Anny Muchy zobaczymy w przedstawieniu „Przygoda z ogrodnikiem”. Jest to komedia autorstwa wybitnego kanadyjskiego twórcy – Norma Fostera, która opowiada historię małżeństwa Dzikich. Oboje marzyli o aktorstwie, jednak życie tak pokierowało ich drogi, że finalnie zostali coachami.

Prawdziwy kłopot w tym, że w związku z karierą ich życie prywatne nie ma się najlepiej. Jako specjaliści od samorozwoju sprawdzają się świetnie – jako para nie potrafią się ze sobą dogadać.

W rolach głównych w przedstawieniu „Przygoda z ogrodnikiem” będziecie zobaczycie Annę Muchę i Michała Sitarskiego (znanego z roli adwokata Feliksa Fica w serialu „BrzydUla 2”). Towarzyszyć im będą Anna Korcz, Bogdan Kalus, Katarzyna Cichopek i Jakub Wons.

Nie można pominąć faktu, że spektakl przeszedł metamorfozę i w obecnej formie jest dziełem nowej producentki na rynku… czyli Anny Muchy. Aktorka często podkreśla, że jest bardzo podekscytowana nowym wyzwaniem i świetnie się w nim odnajduje.

anna mucha teatr

Czy uda się uratować związek wiszący na włosku? Kto przeżyje przygodę z ogrodnikiem? Jak poradzić sobie z trupem w szafie? Tego wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu! Nie możecie tego przegapić, więc czym prędzej rezerwujcie bilety na "Przygodę z ogrodnikiem". Sprawdź pełną listę miast, gdzie zobaczycie spektakl z Anną Muchą w 2023.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.