Sprzedawca Życzeń - Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

Opis

4.1 / 5
7 ocen
Recenzje
Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.

Tekst: Jacek Cygan
Reżyseria: Adam Ferency
Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Barbara Derlak
Obsada: Adam Ferency

Recenzje (7)

2024-03-15 19:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Wspaniały występ! Wyszliśmy zachwyceni: mistrzowskie wykonanie, poruszające i zabawne teksty, muzyka - liryczne dopełnienie ! Polecam! Niezwykła uczta dla duszy.
Ata
2024-03-15 19:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Super
Katarzyna
2024-03-15 19:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
aktorstwo na 6+ tekst słaby
wojciech
2024-03-15 19:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Bardzo słaba sztuka, niespójna, pełna żartów z brodą. Gra aktorska poprawną.
Widz
2024-03-15 19:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Sztuka nietrywialna, wymagająca skupienia, momentami zabawna, ale bez przesady. Jakby stworzona dla Adama Ferencego, który mistrzem sztuki aktorskiej jest. Odejmuję gwiazdkę, bo niestety zbyt dużo tekstu było zapamiętane tylko w zeszytach.

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.