Olga Szomańska

Bio

Aktorka i wokalistka, znana między innymi z wykonania utworu Hanny Banaszak w „Szansie na sukces”. Związana między innymi z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie.

Olga Szomańska urodziła się w Kłodzku. To laureatka Konkursu Piosenki Francuskiej i Festiwalu Piosenki Polskiej lat 60. i 70. W telewizji debiutowała w 1999 roku, wygrywając program „Szansa na sukces” wykonaniem piosenki „W moim magicznym domu” Hanny Banaszak.

Występowała na scenie Teatru Muzycznego we Wrocławiu oraz w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Tam zagrała m.in. w musicalach „Miss Saigon” czy „Grease”. Była królową w widowisku „Scooby Doo i widmo piratów na żywo”. Współpracowała także z Piotrem Rubikiem – była główną solistką w oratorium Tu Es Petrus, wykonywała m.in. utwór „Niech mówią, że to nie jest miłość”.

Szeroka publiczność poznała ją dzięki roli w serialu „M jak miłość”. Szomańska brała też udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” – zajęła 2. miejsce w 6. edycji. Aktorka udziela się także dubbingowo – podkładała głos m.in. w „Krainę lodu”, „Meridzie Walczenej” i „Muppetach”.

Ma syna Władysława.

Olga Szomańska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.