Artysta

Olga Szomańska

Bio

Aktorka i wokalistka, znana między innymi z wykonania utworu Hanny Banaszak w „Szansie na sukces”. Związana między innymi z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie.

Olga Szomańska urodziła się w Kłodzku. To laureatka Konkursu Piosenki Francuskiej i Festiwalu Piosenki Polskiej lat 60. i 70. W telewizji debiutowała w 1999 roku, wygrywając program „Szansa na sukces” wykonaniem piosenki „W moim magicznym domu” Hanny Banaszak.

Występowała na scenie Teatru Muzycznego we Wrocławiu oraz w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Tam zagrała m.in. w musicalach „Miss Saigon” czy „Grease”. Była królową w widowisku „Scooby Doo i widmo piratów na żywo”. Współpracowała także z Piotrem Rubikiem – była główną solistką w oratorium Tu Es Petrus, wykonywała m.in. utwór „Niech mówią, że to nie jest miłość”.

Szeroka publiczność poznała ją dzięki roli w serialu „M jak miłość”. Szomańska brała też udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” – zajęła 2. miejsce w 6. edycji. Aktorka udziela się także dubbingowo – podkładała głos m.in. w „Krainę lodu”, „Meridzie Walczenej” i „Muppetach”.

Ma syna Władysława.

Olga Szomańska w „Przygodzie z ogrodnikiem”

W naszym repertuarze również znajduje się spektakl z udziałem Olgi Szomańskiej. Artystka występuje w doskonałej komedii z Anną Muchą w roli głównej oraz m.in. Agnieszką Włodarczyk. „Przygoda z ogrodnikiem” to komedia o małżeństwie Dzikich, które u szczytu kariery przechodzi kryzys. Co z tym wszystkim wspólnego ma tytułowy ogrodnik? Żeby się przekonać, wystarczy wybrać się do teatru. Dobra zabawa gwarantowana!

Bilety

12.11.2022
16:00
Przygoda z ogrodnikiem
Wrocławskie Centrum Kongresowe Wrocław
12.11.2022
19:00
Przygoda z ogrodnikiem
Wrocławskie Centrum Kongresowe Wrocław
14.11.2022
17:15
Przygoda z ogrodnikiem
Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin
14.11.2022
20:15
Przygoda z ogrodnikiem
Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.