Sale

Filharmonia w Szczecinie

Opis

Historia muzyków filharmonii sięga roku 1948. Wtedy po raz pierwszy wybrzmiało „Morskie Oko” Zygmunta Noskowskiego. Pomimo wielu sukcesów w Polsce i za granicą przez ok. 66 lat muzycy nie mieli własnej filharmonii z prawdziwego zdarzenia. Do 2014 roku gromadzili się w lewym skrzydle budynku Urzędu Miasta.

Otwarcie obecnego budynku Filharmonii w Szczecinie zostało zainaugurowane 5 września 2014 roku m.in. IX Symfonią Ludwiga van Beethovena.

Po ogłoszonym w 2004 roku konkursie zwyciężył projekt architektoniczny autorstwa Estudio Barozzi Veiga (Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga) Pomimo kontrowersji Filharmonia w Szczecinie uzyskała w 2015 roku prestiżową nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury. Po raz pierwszy nagrodzony został budynek z Polski. Filharmonia w Szczecinie znalazła się także na pierwszym miejscu naszej listy najpiękniejszych sal orkiestrowych w Polsce.

Złoto i muzyka w Filharmonii w Szczecinie

Wnętrze sali symfonicznej – nazywanej nie bez powodu Salą Słoneczną – może pomieścić ponad 950 osób. Złote wnętrza i szereg nachyleń tworzą promienistą mozaikę, która zdobi przestrzeń światłem. Równocześnie sala zachowuje elegancję, a jej układ przypomina o tym, co w pomieszczeniu jest najważniejsze – scena. Filharmonia organizuje regularne zwiedzanie budynku.

Sala Filharmonii gościła m.in. zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Aktualny repertuar w Szczecinie TUTAJ.

Budynek znajduje się pod adresem: Małopolska 48, 70-515 Szczecin. W niższych kondygnacjach budynku znajduje się dwupoziomowy parking.

Bilety

06.09.2022
19:00
Maryla Rodowicz - Małgośka Forever
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin
04.10.2022
19:00
Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin
16.11.2022
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin
19.11.2022
19:00
Paweł Domagała - Narnia Tour
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza Szczecin
21.11.2022
19:00
Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin
29.11.2022
19:00
Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin

Adres

Filharmonia w Szczecinie
Małopolska 48
70-515 Szczecin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.